Ендокринолог Альона Барредо пояснила, чим небезпечні дефіцит та надлишок кортизолу.
Лікар пояснила: кортизол, що утворюється в корі надниркових залоз, бере участь у багатьох процесах в організмі людини. Тому його рівень впливає на якість життя.
Так, його надмірна кількість в організмі призводить до підвищення тиску і цукру в крові, витончення шкіри, появі розтяжок фіолетового відтінку з боків живота і ожиріння.
У свою чергу, дефіцит цього гормону призводить до зниженням тиску, болів в животі, втоми та слабкості, схуднення. А у поєднанні з впливом сильного стресу, зниження його вироблення може спровокувати адреналовий криз, який потребує екстреної медичної допомоги.
Крім того, кортизол несе відповідальність за кілька важливих функцій організму: регулювання рівня глюкози артеріального тиску, підтримання нервової системи та мозкової активності, захист від інфекцій та контроль імунітету.
Тому дуже важливо зберігати рівень гормону в межах норми, щоб це зробити, лікар рекомендує дотримуватися здорового способу життя і уникати стресових ситуацій.
⠀
"На рівень кортизолу в крові впливають такі фактори: травми, відчуття страху, підвищена тривожність, біль, незвично холодна або спекотна температура повітря, перевтома, нестача сну, стрес, негативні емоції, голодування", - пояснила вона.