У всьому світі налічується понад 600 млн любителів «мурок». Однак, окрім позитивних емоцій, вони також можуть стати джерелами інфекцій
Хвороба котячих подряпин
Це бактеріальне зоонозне захворювання, що викликається грамнегативними бактеріями Bartonella henselae та Bartonella clarridgeiae, часто зустрічається у дітей та підлітків.
Першим симптомом хвороби котячих подряпин є пухлина чи пустула у місці подряпини. Приблизно через два тижні у хворого збільшуються лімфатичні вузли, зазвичай у паху, на шиї або в пахвах. Іншими симптомами є лихоманка, біль у спині та животі, стомлюваність, нудота та блювання.
Хвороба котячих подряпин у переважній більшості випадків є само виліковною та проходить протягом пів року.
Ехінококоз
Надзвичайно небезпечне паразитарне захворювання, що викликається личинковою формою ціп'яка однокамерного або багатокамерного ехінококозу. Джерелом інфекції є домашні улюбленці, що виділяють яйця паразита з фекаліями у зовнішнє середовище. Досить людині погладити свого пухнастого улюбленця, щоб яйця стрічкового червня з котячої вовни перейшли до нього на долоні. Якщо до того ж він забув вимити руки і одразу сів за стіл, висока ймовірність того, що інфекція потрапляє до травного тракту. Далі з проковтнутих яєць вилуплюються личинки, які осядуть у внутрішніх органах, переважно у печінці та легенях.
Ехінококоз небезпечний своїми ускладненнями. Вони можуть стати причиною абсцесу легені, анафілактичного шоку і навіть зупинки серця.
Стригучий лишай
Вважається, що домашні кішки не страждають на лишаю. Це не так. Заразитись вони можуть під час прогулянки у дворі. Особливо зростає ризик підхопити це паразитичне захворювання влітку, коли багато господарів забирають із собою котів на дачі.
Стригучий лишай викликають дерматофіти — паразитичні мікроскопічні гриби, які харчуються речовинами, що містяться в клітинах шкіри тварини. Найбільшого ризику захворіти схильні молоді, старі та довгошерсті кішки. Людині досить заразитися, лише погладивши хвору тварину. Виявляється це захворювання появою характерних плям: волосся у ураженому місці змінюють структури і випадає, а ділянки на шкірі утворюють бульбашки, які, лопаючись, утворюють скоринки.
Для лікування стрижучого лишаю лікар призначає спеціальні мазі. Як правило, за допомою їх хвороба відступає за кілька тижнів.