У нашому організмі все тісно пов'язано: емоції впливають на фізичне тіло і навпаки. Жіночого здоров'я це теж стосується безпосередньо.
Збої менструального циклу
Під час війни ситуації, коли пропадали місячні у дівчаток, дівчат та жінок, були не рідкістю. Гіпоталамус головного мозку – одна з регулюючих складових менструальної функції та лімбічної системи, яка відповідає за емоції. Пережитий стрес, строга дієта та професійний спорт можуть призвести до порушення менструального циклу: затримка менструацій аж до повного їх припинення.
Через збої місячного циклу можуть виникнути й інші проблеми: кров'яні виділення між менструаціями, загострення симптомів ПМС, хворобливі відчуття під час місячних, свербіж, печіння, молочниця і навіть герпетичні висипання. У цьому випадку потрібна противірусна терапія. ⠀ Перше, що потрібно зробити у разі зникнення місячних, – виключити або підтвердити вагітність. Якщо є можливість, бажано сходити на особисту консультацію до гінеколога, зробити УЗД. Залежно від отриманих результатів пройти обстеження.
Якщо затримка місячних сталася вперше, при цьому немає жодних скарг, можна трохи почекати. Можливо, ситуація налагодиться сама. Пам'ятайте, що важливою умовою для нормалізації циклу у будь-якому віці є ментальне та психологічне здоров'я, емоційна рівновага.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска