Ні для кого не є секретом, що під час сильних емоційних потрясінь менструальний цикл у жінок може не просто змінюватися — іноді місячні взагалі зникають. Наприклад, такі випадки не рідко трапляються в умовах воєн та збройних конфліктів.
Гіпоталамус головного мозку – одна з регулюючих складових менструальної функції та лімбічної системи, яка відповідає за емоції. Все взаємопов'язано. Пережитий стрес, строга дієта та професійний спорт можуть призвести до порушення менструального циклу: затримка менструацій аж до повного їх припинення (аменореї).
Також на цьому фоні можуть виникати інші проблеми. Нерідко з'являються кров'яні виділення між менструаціями, посилюються або загострюються симптоми ПМС.
Дуже часто на нервовому ґрунті менструації стають болючими. І це поняття є цілком конкретне визначення — дисменорея. Періодично біль, що тягне, виникає внизу живота. Причому ці хворобливі відчуття пов'язані з місячними, а можуть з'являтися у період протягом місяця.
У жінок, схильних до молочниці, досить часто на тлі нервового перезбудження або стресу з'являється свербіж або печіння, кількість виділень стає більшою. У деяких організм реагує появою герпетичних висипів. У такому разі може знадобитися противірусна терапія.
Якщо менструальний цикл збився, лікар рекомендує насамперед підтвердити чи виключити фактор вагітності. А далі з огляду на ситуацію призначати лікування чи дообстеження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою