Згодом багато хто стикається з хрускотом у шиї або болем у спині. Але насправді є прості способи підтримувати здоров'я суглобів
Крістофер Лі з Університету Тафтса (США) дав вісім порад, які допоможуть усім зберегти здоров'я суглобів у будь-якому віці.
Залишайтесь активними. Через віддалену роботу та пандемію люди все частіше почали скаржитися на болі в шиї та спині. Щоб всі необхідні речовини надходили до суглобів, потрібно більше рухатися. Наприклад, можна гуляти по 20 хвилин кілька разів на тиждень. Також після тренування слід не забувати про розтяжку.
Нарощуйте м'язи повільно. Нерідко до травм наводить те, що людина намагається якнайшвидше накачати м'язи, тому робить відразу дуже багато вправ. Якщо ви починаєте займатися, то краще брати меншу вагу, але робити більше повторень. Крім того, можна звернутися за порадою до фахівця.
Розминка перед тренуванням, розтяжка – після. Перед виконанням вправ потрібно розігріти м'язи за допомогою 30-секундних скорочень (без руху) протягом 10 хвилин. При цьому розтяжка найбільш ефективна після тренування: експерт рекомендує витратити на це 15-20 хвилин.
Зміцнюйте м'язи сідниць. Прес, звичайно, дуже важливий, але не треба забувати і про сідничні м'язи. Якщо їх не тренувати, це може призвести до болю в спині.
Слухайте своє тіло. Якщо ви ігноруватимете біль, то це лише посилить травму. Фахівець радить пройти медичне обстеження, якщо біль інтенсивно можна оцінити на 4 бали з 10 і він при цьому зберігається більше трьох днів.
Слідкуйте за поставою. Чи зручно вам стояти 30 секунд, притулившись головою, плечима і спиною до стіни і витягнувши долоні вперед? Якщо ні, то треба попрацювати над поставою. Це можна зробити за допомогою описаної вище вправи. Також потрібно знати, що при роботі за комп'ютером монітор повинен бути на рівні голови. Найкраще буде, якщо ви відмовитеся від використання смартфона в ліжку, оскільки це сильно напружує шию.
Використовуйте різні види активності. При постійному повторенні того самого можуть виникнути травми і м'язовий дисбаланс. Краще на кожному тренуванні працювати над різними групами м'язів: наприклад, одного тижня можна кататися на велосипеді, а на другому - грати в баскетбол.
Робіть те, що вам подобається. Якщо ви раптом отримали травму, коли грали у футбол, який любите, то постарайтеся знайти спосіб якнайшвидше до нього повернутися. Обов'язково потрібно займатися тим, що подобається.