Багато хто, час від часу, зіштовхуються із запорами. Як стверджує Національний інститут діабету, хвороб органів травлення та нирок, приблизно у 16 зі 100 дорослих та 33 зі 100 людей старше 60 років є ознаки запору. Лікарі з клініки Майо розповіли, як лікується цей стан
Як впоратися з хронічними запорами
Вважається, що у людини запор, якщо вона ходить «по-великому» рідше за три рази на тиждень. Хронічний характер набуває ця хвороба, якщо подібне зберігається протягом декількох тижнів або навіть довше.
Хронічний запор може погіршити якість життя і завадити йому виконувати повсякденні справи. Також через це у людей може бути надмірна напруга при спорожненні кишечника.
Як вилікувати хронічний запор? Починається терапія із зміни способу життя та харчування пацієнта. Людині можуть порекомендувати їсти більше продуктів, багатих на клітковину, виконувати фізичні вправи кілька разів на тиждень, звертати увагу на позиви в туалет і виділяти для дефекації достатню кількість часу (тобто нікуди при цьому не поспішати).
Якщо ж подібні поради не допомагають, то лікар може призначити препарати (наприклад, проносні), спеціальні вправи або направити на операцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом