Якщо спати не менше семи годин на день, то можна запобігти раку, пише видання Sözcü. Докладніше про це розповіла Айшегюль Чорухлу, фахівець у галузі біохімії та антивікової медицини
Чи правда, що сон може врятувати від раку
З онкологічними захворюваннями з кожним роком у всьому світі стикається дедалі більше людей. Виникнути рак може з різних причин. У тому числі через неякісний сон.
За словами лікара Айшегюля Чорухлу, здоровий сон дуже важливий. ДНК людини, навіть якщо в неї немає раку, постійно ушкоджується. Відновлення ж організму відбувається в основному вночі. Допомагає у цьому гормон сну – мелатонін. Він змушує ракові клітини працювати так само, як і здорові.
Іноді заражені клітини функціонують уночі приблизно так само, як здорові. Найчастіше таке буває при солідних пухлинах: наприклад, при раку молочної залози. Виходить, що подібні клітини працюють як «в режимі неповного робочого дня». Але чому це взагалі відбувається? Чому такі клітини вночі поводяться інакше? Як підкреслює експерт, вся справа уві сні.
Незважаючи на те, що мелатонін важливий для нічного сну, сигнал про виробництво цього гормону подається вранці. Для цього організм повинен виробляти серотонін, який вночі стане мелатоніном. Щоб почав вироблятися серотонін, людина повинна з ранку прокидатися із сонячним промінням. До того ж контактувати з ними потрібно безпосередньо, а не через скло. І чим раніше це буде, тим більше шансів на утворення мелатоніну.
Сировиною для мелатоніну є триптофан. Його можна знайти в індичці, бананах, гіркому шоколаді, какао.
Заважати виробленню мелатоніну може будь-яке яскраве світло. Наприклад, з екранів гаджетів. Наприклад, якщо ви вночі прокинулися і подивилися на екран, то рівень мелатоніну у вашому організмі після цього знизиться на 40 відсотків. Також при старінні вироблення цього гормону знижується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен