Близько 15% населення Землі страждає від тинітуса - стану, у якому людина постійно чує дзвін чи дзижчання без будь-якого зовнішнього джерела. Воно часто пов'язане із втратою слуху
Чому у вас дзвенить у вухах
Раніше вчені виявили кілька мозкових механізмів, що лежать в основі тінітусу та сну. Найкраще розуміння цих механізмів – і того, як вони пов'язані між собою – може якось допомогти людям знайти способи управління та лікування шуму у вухах.
Коли ми засинаємо, наш організм проходить кілька стадій сну. Одна з найважливіших стадій сну - повільнохвильовий сон (також відомий як глибокий сон), який вважається найбільш спокійною стадією сну.
Іноді деякі ділянки мозку можуть бути надмірно активними під час повільнохвильового сну. Це відбувається при таких розладах сну, як ходіння уві сні.
Подібне може відбуватися і у людей із шумом у вухах. Лікарі вважають, що гіперактивні ділянки мозку можуть залишатися неспаними в сплячому мозку. Це пояснює, чому багато людей з тінітусом відчувають порушення сну та нічні страхи частіше, ніж люди, які не мають тінітусу.
Це також означає, що можна маніпулювати сном для покращення самопочуття пацієнтів та, можливо, розробки нових методів лікування шуму у вухах. Наприклад, можна зменшити порушення сну та підвищити активність повільних хвиль за допомогою парадигми обмеження сну, коли пацієнтам кажуть лягати спати лише тоді, коли вони справді втомилися. Підвищення інтенсивності сну може допомогти нам краще зрозуміти, як сон впливає на тінітус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу