Нікотинову залежність часто прирівнюють до героїнової. Не дивно, що така кількість людей у всьому світі палить!
Поради для подолання нікотинової залежності
Що ж робити, щоб позбавитися цієї згубної звички, що отруює наш організм? Ось кілька порад, які допоможуть позбутися не тільки нікотинової, а й інших залежностей. Принцип дії однаковий.
Запам'ятайте правило першої цигарки. Прокинувшись уранці, потрібно максимально відтермінувати час викурювання першої цигарки. Спочатку на півгодини, потім на годину, потім до обіду тощо. Таким чином ви навчитеся терпіти. А якщо ви не викурите першу цигарку, значить, не викурите і другу.
Викуривши першу сигарету, аналогічне правило можна застосувати до другої. Тобто ви знову намагаєтеся щосили відтермінувати час перекуру.
Це дозволить за день зменшити кількість тютюну, який ви викурююте. Внутрішньому нікотиновому монстру це, звичайно, не сподобається. Він почне бунтувати. І тут вступає друге правило - тримай мозок ясним!
Саме наш мозок контролює бажання палити та змушує нас брати до рук сигарету. Щоб перемогти це бажання, потрібно навчитися дихати певним чином.
Коли захочеться курити, дихайте таким чином: чотири секунди – вдих, чотири секунди – пауза та шість секунд – повільний видих. І так 10-15 вдихів.
За фактом ви робите дихальний "перекур" - без цигарки заспокоюєте мозок глибоким диханням.
Наступна порада – перед викурюванням сигарети потрібно випити склянку звичайної негазованої води.
І ще одне правило, яке працює в комплексі з попередніми — щодня ходіть пішки щонайменше годину.
Це підвищить рівень гормонів щастя, які компенсують цигарку, прожити період відвикання буде набагато простіше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска