Неодноразові струси мозку можуть збільшити товщину кісток черепа і зробити його щільнішим. Такого висновку дійшли австралійські вчені з Університету Монаша.
Струс мозку
Здавалося б, що немає нічого хорошого в неодноразових травмах голови, але тепер учені з Австралії довели, що через них череп стає більш щільним. Щоправда, самі дослідники не впевнені, чи забезпечує нам броньований череп якийсь додатковий захист. Було встановлено, що якщо на голову лабораторних щурів час від часу падав невеликий вантаж, який стимулював симптоми струсу мозку, після одужання у них був більш укріплений череп.
Дослідники вважають, що організм працює таким чином для зміцнення захисту мозку – найважливішого органу у тварин. Група дослідників не спромоглася визначити, чи справді ця додаткова товщина зменшує ймовірність травм головного мозку в майбутньому.
Зазначимо, що струси мозку та черепно-мозкові травми наукою добре вивчені. Але було проведено дуже мало досліджень з приводу природної реакції організму на них, а також наявних у ньому вбудованих засобів захисту від подібних травм. Наука тривалий час ігнорувала потенційний вплив черепа на струс мозку і на ті механізми, за допомогою яких він від цієї загрози захищається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом