Міфи про сон дітей та підлітків розвінчали дослідники з Гарвардського університету.
Міфи про сон
Дослідження дійшло висновку, що понад дві третини батьків і опікунів вірять у три найбільш поширені міфи про сон підлітків. Перший: сон у вихідні допомагає компенсувати недосип у будні. Другий: пізніше початок занять призведе до того, що підлітки пізніше лягатимуть спати. Третій: добавки із мелатоніном безпечні.
Дослідники підкреслюють, що часто бачить підлітків у клініках сну, куди приходять їх батьки з ідеями про те, чому їхні діти погано сплять ночами, або чому вони такі сонливі вдень. Дослідники послалися на наукові роботи, які показували, що школи, які відкладають початок занять на більш пізній час, допомагають підліткам більше спати. Хоча 69% учасників дослідження вважали, що це зменшить тривалість сну.
Ідеально, щоб заняття у школах розпочиналися о 8:30 чи пізніше, але ніяк не раніше. Особисті звички однаково важливі поліпшення здоров'я підлітків. Вони могли б змінити свій режим дня і не сподіватися на сон у вихідні як компенсацію. Відсипатися у вихідні марно і шкідливо, це ще один міф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою