Безсоння зазвичай приносить із собою негативні думки, які вночі сприймаються ще інтенсивніше, ніж вдень. Наступного ранку ви почуваєтеся швидше змученим, ніж творчо натхненним.
Поради для хорошого сну
Уникайте алкоголю
Якщо одна з частин сну переривається, наприклад, алкоголем, наступного дня постраждалі почуваються дратівливішими і страждають від труднощів з концентрацією уваги, підвищеного почуття голоду та проблем з пам'яттю.
Уникайте кофеїну
Кофеїн будить вас, тож перед сном пити його не рекомендується. Кращий час для припинення вживання кофеїну - післяобідній час. Наприклад, подвійний еспресо за три години до сну затримує внутрішній годинник приблизно на 40 хвилин, так що п'є втомлюється пізніше.
Тому, якщо ви дійсно хочете насолодитися чашкою смачної кави після їжі, вам слід пити її без кофеїну.
Читайте книги
Так, читання навчає, а також добре знімає втому. У майбутньому краще повернутися до класичної книги, ніж покладатися на технології. Технічні пристрої сильно порушують якість сну.
Тримайтеся подалі від соціальних мереж
Серфінг у соціальних мережах, коли ви вже лежите у ліжку, тісно пов'язаний із ефектом пробудження від екранів. Соціальні мережі вимагають нашої уваги, стимулюють наші думки та інколи стикають нас із речами, які заважають гарному сну.
Уникайте жирів та цукру ввечері
Їжа з високим вмістом жирів та цукру ввечері заважає спати всю ніч. Дослідження показало, що люди, які їли білкову вечерю, сплять краще та швидше, ніж ті, хто їв жири та цукор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска