Підвищений апетит та постійне почуття голоду можуть сигналізувати про низку відхилень, включаючи психологічні.
Відчуття голоду
Підвищений апетит може вказувати на проблеми ендокринної системи та гормонального тла. За словами лікаря, цей симптом спостерігається при зневодненні організму, за наявності паразитарних інфекцій, а також у період передменструального циклу у жінок.
Однак переїдання може виникнути і на емоційному ґрунті. Наприклад, людина, відчуваючи стрес, може спробувати її заїсти кондитерськими виробами. Справа в тому, що підвищений рівень цукру покращує настрій людини.
Однак солодощі — це швидкі вуглеводи, які за короткий час засвоюються організмом, і період насичення від них дуже недовгий.
Врезультаті людина може просто переїсти, намагаючись повторити те приємне відчуття, яке виникло через стрибок інсуліну.
Крім того, є й інша причина таких емоційних переїдань – домашні звички. Так, якщо з дитинства людину вчили до кінця доїдати порцію, то організм звикає до такої поведінки. Через це можуть виникнути проблеми переїдання та зайвої ваги у дорослому віці.
Допомогти позбутися постійного відчуття голоду може додавання до раціону білкових продуктів. Вони швидко наситить організм і продовжать відчуття ситості.
Також необхідно збільшити кількість клітковини в раціоні – овочі, цільнозернові та злакові продукти. Вони сприяють насиченню шлунка і, як наслідок, знижують голод.
Не потрібно зволікати зі зверненням до ендокринолога, який зможе визначити рівень гормонів в організмі. Якщо є підозра на емоційне переїдання, то варто відвідати нутриціолога, який зможе підібрати спосіб усунення проблеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен