Вчений з університету Ланкастера Адам Тейлор стверджує, що якщо зайвий раз напружувати м'язи живота, особливо постійно його втягувати, тоді це може спровокувати ряд серйозних проблем.
Шкода втягування живота
Згодом через це може з'явитися так званий синдром пісочного годинника, що в результаті спровокує появу складки в середині живота. Це може завдати шкоди внутрішнім органам та іншим частинам тіла.
Згадуючи про причини появи синдрому пісочного годинника, експерти згадують про:
- вроджені хвороби, що викликають неправильний розвиток м'язів живота; - погану поставу, через яку в животі виникає біль, який людина намагається зменшити за допомогою скорочення м'язів; - постійне втягування живота, що роблять люди, яких не задовольняє їхній зовнішній вигляд.
Якщо постійно втягувати живіт, то виникає сильний тиск на м'язи попереку та шиї, що згубно на них впливає. У результаті зменшується місце, доступне розміщення органів черевної порожнини. Це шкодить внутрішнім органам, зокрема діафрагмі. Також це збільшує навантаження на м'язи тазу та хребет.
Деякі дослідження, де вивчали вплив синдрому пісочного годинника на дихальну здатність людини, показали, що кількість повітря, що видихається, знижується на 34%, а загальний об'єм легень - на 27-40%.
Поки що незрозуміло, чи цей синдром провокує довгострокові негативні зміни в дихальній системі. Однак у короткостроковій перспективі через нього зростає відчуття втоми.
На щастя, із синдромом пісочного годинника можна успішно боротися за допомогою спеціальних вправ, які зміцнять м'язи живота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою