Здавалося б, пологи - це кінець фізичного болю для жінки. Але наслідки можуть бути непростими.
жінка після пологів
1. Кров'янисті виділення (лохії), протягом місяця характер виділення зі статевих шляхів від червоно-бурих до світло-сукровичних є нормальним станом. Якщо виділення набувають неприємного запаху, це може вказувати на запальний процес у матці або піхву, що потребує негайного звернення до лікаря;
2. Ниючі або переймоподібні болі в нижніх відділах живота, що посилюються при годівлі дитини грудьми, пов'язані зі скороченням матки;
3. Зміни молочної залози: Лактостаз - це застій молока в протоках молочної залози, що супроводжується болями при годівлі та зціджуванні, з'являються ущільнення та почервоніння шкіри, підвищується температура тіла.
4. Функціональні закрепи - пов'язані зі змінами положення кишківника в черевній порожнині та порушення перистальтики. Без консультації лікаря не можна приймати будь-які проносні препарати та користуватися свічками, щоб не нашкодити дитині.
5. Геморой - збільшення вен прямої кишки, пов'язане з тиском матки, що росте під час вагітності, і з процесом пологів, коли жінка тужиться і виштовхує плід через родовий канал.
6. Нерідко у післяпологовому періоді відбувається зниження тонусу гладкої мускулатури сечового міхура, що призводить до атонії сечового міхура, його переповнення може перешкоджати скороченню матки та виділенню лохій.
7. Перед пологами в організмі жінки відбувається згущення крові. Це відбувається для захисту від надмірної крововтрати під час пологів та у післяпологовому періоді. Однак компоненти, що згортають, в крові можуть принести не тільки користь, але і підвищити ризик тромбоутворення в судинах.
Тому жінці після пологів потрібен особливий нагляд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен