Загалом, вправи Кегеля дуже корисні для жіночих м'язів. Однак, під час вагітності є певні обмеження.
вправи Кегеля
Цей вид вправ був вигаданий Арнольдом Кегелем. Спочатку вправи призначалися для жінок, які готуються стати матерями або для післяпологового відновлення. В наші дні, вправи для м'язів, розташованих на тазовому дні, активно застосовуються у традиційній медицині та використовуються при лікуванні пацієнтів гінекологами та урологами, андрологами та сексологами.
Під час вагітності, зі зростанням матки, поступово зростає внутрішньочеревний тиск і відповідно збільшується тиск на тазове дно. Також на тканині промежини діють гормони вагітності, роблячи їх більш еластичними та розтяжними. І, що закономірно і очікувано - слабшими. У зв'язку з цим вже з 1 триместру можуть траплятися епізоди нетримання сечі. Найчастіше це трапляється при сміху, кашлі, чханні та при фізичних навантаженнях.
М'язи тазового дна в процесі вагітності втрачають свою еластичність через тиск матки: волокна м'язів розтягуються і стають менш еластичними. Робити вправи Кегеля можна в будь-який період очікування малюка, але краще на ранньому терміні. Частоту та інтенсивність вправ слід збільшувати поступово, щоб уникнути перенапруги м'язів.
Незважаючи на всю користь, комплекс має свої протипоказання. Робити гімнастику не рекомендується у таких випадках:
- при загрозі викидня, а також жінкам, які перенесли викидень і передчасні пологи; - при токсикозі вагітних; - при прееклампсії; - за будь-якого запального процесу.
А точну пораду дасть ваш гінеколог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою