Нормальним явищем можна назвати збільшення ваги не більше ніж на 900 грамів, які йдуть після місячних. Однак багато жінок у зв'язку з великим апетитом в цей період збільшують свою вагу більш ніж на кілограм. І, природно, зайві калорії осідають на фігурі. Так як це відбувається щомісяця, зайвий жир поступово накопичується.
Для того щоб уберегти свою фігуру під час критичних днів:
1. Не йдіть на поводу у бажання
Якщо у вас в критичні дні з'являється бажання з'їсти щось заборонене, повісьте на кухні табличку зі словами: « ПМС піде, а вага залишиться». Вона допоможе вам утриматися від «шкідливої » їжі.
2. Проведіть виховну бесіду зі своїм чоловіком
Чоловіки також сприяють набрання зайвої ваги у своєї другої половини. Адже їм доводитися стикатися з такими неприємними проявами передменструального синдрому у своєї коханої, як сльози, істерики, поганий настрій.
І щоб хоч якось захистити себе від таких проявів, вони змушені балувати нас солодощами, деякі згодні бігти в магазин за шоколадкою навіть вночі. У передменструальний період жінки в усьому світі з'їдають тонни шоколадних виробів. Поговоріть про це з вашим партнером, якщо вам не хочеться, щоб ці плитки « осідали » у вас на стегнах і талії.
3. На зарядку ставай !
Допомогти зменшити апетит можуть легкі фізичні навантаження. Це може бути як 15 - хвилинна зарядка вранці, так і заняття танцями. Дуже важливо при цьому, щоб тренування приносила емоційне задоволення, залишала приємні відчуття тепла в тілі, а не забирала у вас всі сили.
Наукові дослідження показали, що завдяки фізичному навантаженню знижується апетит. Це пов'язано зі збільшенням рівня адреналіну і норадреналіну в крові на фоні роботи м'язів. Крім того, що ці гормони допомагають розщеплювати жири, вони ще сприяють підвищенню тонусу головного мозку, знижуючи депресивний настрій організму. Відповідно, організм перестає відчувати потребу в їжі як в антидепресантів.
4. Здійснюйте контроль ваги
У передменструальний період відбувається набухання матки та її збільшення у вазі на 1-1,5 кг, а в період критичних днів вага збільшується ще на 1 кг. Також відбувається збільшення грудей на 1,5-2 розміру, і живіт може виглядати як на третьому місяці вагітності. Щоб не зіпсувати собі настрій, не потрібно зважуватися в ці дні.
Під час місячних в організмі накопичується зайва рідина, викликаючи такі неприємні прояви як тяжкість, нудота, блювота, подразнення стравоходу. А рідина в тканинах мозку провокує на такі нервові прояви, як нервозність, дратівливість, депресія. І зайві кілограми можуть бути всього лише цією рідиною, яка зникне після критичних днів.
Зважуйтеся хоча б раз на місяць, але після менструації. Краще робити це в один і той же день менструального календаря і результат записувати. Якщо зміна ваги не відбувається, це говорить про те, що ви можете контролювати свій « менструальний » апетит.