Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Абсцес (гнояк, нарив)

Категорія: 

Абсцес (гнояк, нарив) - обмежене скупчення гною в тканинах або органах, яке оточене сполучнотканинною капсулою. Виникає внаслідок потрапляння у них гноєтворних мікроорганізмів. У початковій стадії процесу відбувається інфільтрація тканин, а при його прогресуванні настають їх некроз, гнійне розплавлення; формується порожнина, що містить гній. Абсцес може розвиватись як ускладнення деяких захворювань.

Клініка абсцесу


В разі поверхневого розташування ураження спостерігаються місцеві припухлість, підвищення температури шкіри та її почервоніння, напруження тканин, їх болючість. За 5-7 днів від початку захворювання, а іноді й раніше відбувається гнійне розплавлення вогнища запалення, яке визначають за допомогою пальпації (флюктуація). При цьому з'являються висока t° тіла, біль голови, озноб, нездужання. Абсцес може супроводжуватися ускладненнями: лімфангоїтом, лімфаденітом, інколи сепсисом. При глибокому розміщенні абсцесів та у випадках розташування їх у внутрішніх органах (печінка, нирки, легені, мозок) розпізнавання можливе на підставі його загальних клінічних проявів і результатів спеціальних досліджень (аналіз крові, рентгенологічні та ультразвукове дослідження).

Лікування абсцесу


На початку захворювання (стадія інфільтрації) необхідно забезпечити ураженій ділянці тіла повний спокій. Місцево спершу застосовують холод, а надалі тепло (грілки, зігріваючі компреси, УВЧ). Загальне лікування проводять з використанням антибіотиків, сульфаніламідних та жарознижувальних препаратів. У разі появи розм'якшення (флюктуації) необхідне оперативне втручання: розтин та спорожнення гнійної порожнини; в подальшому проводять лікування гнійної рани.

Профілактика абсцесу


Дотримання правил особистої гігієни, ретельна обробка антисептичними засобами будь-якого ушкодження шкіри.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus