Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Акромегалія

Категорія: 

Акромегалія - хвороба, яка характеризується диспропорційним ростом кісток скелета, м'яких тканин та внутрішніх органів. Виникає в осіб із завершеним фізичним розвитком. Причинами можуть бути: травма черепа, запальні процеси в гіпоталамічній ділянці мозку, вагітність, а також еозинофільна аденома гіпофіза, що зумовлює збільшення рівня гормону росту (СТГ) в крові.

Клініка акромегалії



Характерні симптоми захворювання - головний біль та втрата периферичного зору (за наявності пухлини гіпофіза). У відповідь на збільшення виділення гормону росту відбувається ріст всіх тканин. Дистальні частини тулуба, особливо голова, верхні та нижні кінцівки, значно збільшені. Звичайними проявами хвороби є гепато- та кардіомегалія. У 25 % хворих збільшується щитовидна залоза (порушення її функції спостерігається рідко). Може відзначатися зниження толерантності до вуглеводів аж до розвитку цукрового діабету з характерною симптоматикою. Виникають аменорея, артеріальна гіпертензія, артропатія та артрит, галакторея.

Діагностика акромегалії



Визначають кількість гормону росту в плазмі крові (нормальний його рівень не виключає наявності акромегалії, оскільки може спостерігатися місцеве підвищення чутливості до цього гормону). Враховують збільшення рівня неорганічного фосфору в крові та підвищення виділення фосфору і кальцію із сечею, зниження толерантності до вуглеводів. За наявності пухлини гіпофіза турецьке сідло і розміри черепа збільшені, відзначається потовщення кісток черепа.

Лікування акромегалії



Основні методи лікування - рентгенотерапія, гамма-терапія (опромінювання гіпоталамо-гіпофізарної ділянки в умовах спеціалізованого радіологічного відділення). З лікарських засобів найефективнішим є парлодел. При болю голови призначають дегідратаційну терапію (магнію сульфат, сечогінні препарати). За наявності ускладнень проводять симптоматичну терапію. Лікують хворих в ендокринологічному відділенні.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus