Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Алкоголізм

Категорія: 

Гостра алкогольна енцефалопатія Гайє-Верніке (гострий геморагічний поліенцефаліт)


Гостре або підгостре ураження середнього мозку і гіпоталамуса внаслідок нестачі тіаміну. Причиною є порушення харчування, обумовлене алкоголізмом, шлунково-кишковими захворюваннями.
Клініка. Ранні ознаки - блювання, пронос, підвищення температури тіла, судомні припадки, пітливість, окорухові порушення (ністагм, диплопія, птоз, міоз, анізокорія, послаблення зіничних реакцій на світло, порушення конвергенції), рухові розлади (мозочкона атаксія, яка згодом маскується тремором, мимовільними рухами та зміною м'язового тонусу). Тремор змінюють подібні до хореї атетоїдні, міоклонічні або балістичні рухи. Насильні рухи нестабільні. М язовий тонус то раптово підвищується, то знижується. Пізніше розвиваються сопор або кома, інколи корсаковський синдром (зниження пам'яті на біжучі події і збереження на віддалені; хворий заповнює прогалини в пам'яті конфабуляціями, часто звертаючись з цією метою до минулих подій).
Лікування. Застосовують великі дози тіаміну і нікотинової кислоти, проводять корекцію водно-електролітного балансу, вводять ноотропні (пірацетам, аміналон, церебролізин) та серцево-судинні засоби (корглікон, строфантин). При епілептичному синдромі показані діазепам (седуксен) по 2 мл 0,5 % розчину внутрішньовенно в розчині глюкози 2 рази на добу, фенобарбітал, дифенін, антилепсин, карбамазепін. При порушеннях життєво важливих функцій проводять реанімаційні заходи.

Алкогольна мононевропатія


Найчастіше спостерігається параліч променевого нерва з розвитком «звисаючої кисті». Параліч розвивається гостро після вживання значної кількості алкоголю. Іноді виникає картина плечової плексопатії з втратою рухів у верхній кінцівці і анестезією, а в стадії відновлення - з больовим синдромом. Вирішальним чинником у цих випадках є ішемія внаслідок стиснення.

Алкогольна поліневропатія


Алкогольна поліневропатія частіше і більшою мірою вражає нерви нижніх кінцівок. Початкова стадія характеризується болем у стопах і литкових м'язах, відчуттям затерпання в кистях і ступнях. Поступово знижується чутливість за дистальним типом у вигляді «рукавичок» і «шкарпеток», інколи з більш виявленим утягненням у процес волокон глибокої чутливості. В цих випадках зникають сухожильні рефлекси, розвивається сенситивна атаксія (штампуюча хода), що подібна до такої при спинній сухотці. Проте, на відміну від спинної сухотки, поліневропатії властиві болючість при стискуванні литкових м'язів і відсутність прямого симптому Аргайлла Робертсона. Можлива поява симптомів за типом змішаної поліневропатії з приєднанням дистальних атрофічних парезів і трофічних порушень. Перебіг алкогольної поліневропатії прогресуючий, інколи ремітуючий.
Лікування. З перших днів захворювання призначають внутрішньом'язово 6 % розчин тіаміну (по 3-5 мл на добу), ціанокобаламін (по 250-500 мкг), 5 % розчин піридоксину (по 2 мл). Водночас вводять нікотинову й аскорбінову кислоти. З метою дезінтоксикації застосовують внутрішньом'язові введення 5 % розчину унітіолу з розрахунку 1 мл на 10 кг маси тіла на добу. Призначають також сірководневі (36-37 °С, по 8-10 хв, через день) або радонові (35-36 °С, 15 хв, щоденно) ванни, парафінові, грязьові аплікації (48-50 °С) у вигляді «рукавичок» або «шкарпеток». При значних рухових розладах проводять голковколювання, електростимуляцію, масаж, лікувальну фізкультуру.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus