Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Тромбофлебіт

Категорія: 

Тромбофлебіт - запалення і тромбування вени. Розвивається частіше в системі нижньої порожнистої вени, на нижніх кінцівках. За локалізацією процесу його поділяють на глибокий і поверхневий.

Клініка тромбофлебіту


В разі ураження глибоких вен хвороба розпочинається раптово - з сильного болю в литкових м'язах, локалізація якого відповідає ходу судинного пучка. Шкіра бліда, блискуча, напружена. В перші дні захворювання температура тіла сягає 39-40 °С. Тривалкгрь захворювання - від 2 тиж до 2-3 міс. Рідко переходить у хронічну форму.
Поверхневий тромбофлебіт ускладнює перебіг варикозної хвороби. Проявляється болем у підшкірних венах, підвищенням температури тіла. При огляді відмічають набряк і почервоніння шкіри над ураженими венами. При пальпації виявляють значну болючість. У разі швидкого поширення процесу в проксимальному напрямі виникає небезпека переходу його на вени тазу, а також відриву тромбу й емболії легеневої артерії.

Лікування тромбофлебіту


Постільний режим. Піднесене положення кінцівки. На уражені ділянки накладають мазеві пов'язки і компреси, краще використовувати мазі антикоагулянтної дії (гепаринова, гепароїд). Місцево - п'явки, сухе тепло. Призначають антикоагулянти непрямої дії (синкумар, фенілін). Невідкладне хірургічне лікування показане в разі прогресування процесу вгору по великій підшкірній вені. Планові оперативні втручання виконують через 2-3 тиж після вщухання запальних явищ в варикозно розширених венах.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus