Зниження функцій мозку помітили у пацієнтів, які захворіли на COVID-19.
COVID-19 та деменція
У перші дні пандемії про коронавірус знали мало. Більшість людей знали про загальні симптоми, що виникають при зараженні, але на цьому все. З того часу вчені продовжують дізнаватися більше про те, якими можуть бути деякі з довгострокових наслідків вірусу.
Нове дослідження показало, що зараження SARS-CoV-2 значно впливає на когнітивні функції у пацієнтів з раніше наявною деменцією. У рамках цього були включені пацієнти з усіма підтипами деменції, у кожного з яких спостерігалося швидке погіршення стану. З часу першої хвилі COVID -19 неврологи відзначають як гострі, так і тривалі неврологічні синдроми та ускладнення захворювання.
Однак вплив Covid на когнітивні функції досі залишається незрозумілим, оскільки неврологи просто називають "мозковим туманом" симптомом інфекції.
Тому група дослідників з університетів Індії та Іспанії прагнула краще зрозуміти вплив COVID-19 на мозок. Вони вивчили 14 пацієнтів із раніше існуючою деменцією (четверо з хворобою Альцгеймера, п'ять із судинною деменцією, троє з деменцією при хворобі Паркінсона та двоє з лобово-скроневою деменцією), які перенесли подальше погіршення когнітивних функцій після інфекції Covid.
COVID-19 повинен мати якийсь згубний вплив на пацієнтів із раніше існуючою деменцією, екстраполюючи наше розуміння когнітивного впливу цієї вірусної інфекції на пацієнтів без деменції. Однак оцінка когнітивних порушень після COVID-19 у пацієнтів із раніше існуючою деменцією утруднена через численні спотворення та упередження.
На додаток до виявлення того, що всі підтипи деменції поводяться як швидко прогресуюча деменція після Covid, дослідники виявили, що межі між різними типами деменції стали напрочуд розмитими після зараження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою