Цей діагноз - не вирок, а мотивація для того, щоб займатися своїм здоров'ям.
хвороба Паркінсона
У повсякденній діяльності у людей із хворобою Паркінсона можуть виникати проблеми з ходьбою, падіння через втрату рівноваги та координацію рухів, утруднення висловлювань, порушення письма.
Ходьба при хворобі Паркінсона має бути спрямована на збільшення довжини та висоти кроку, профілактику «застигань» та падінь. Для цього ефективна скандинавська ходьба, коли в рух залучаються практично всі групи м'язів і можна спиратися на палиці для підтримки рівноваги.
Щоб уникнути проблем із промовою, не слід поспішати говорити: необхідно промовляти кожне слово чи речення зі своєю швидкістю. Корисне читання вголос, спів уголос, заняття з логопедом, повільне промовляння скоромовок.
Проблеми з почерком при тремтливому паралічі теж результат порушення довільних високодиференційованих рухів. На початку письма ще вдається зрозуміти літери та знаки, але потім почерк стає нерозбірливим навіть для самого хворого. Для усунення цієї проблеми слід уповільнити темп письма, виписувати кожен знак. Набір тексту усуне проблему незрозумілого почерку та зміцнить рефлекторні зв'язки між мозком та м'язами руки.
Вправи та лікувальна фізкультура (ЛФК) при хворобі Паркінсона – дієвий спосіб запобігання прогресуванню. Головне – займатися регулярно та враховувати особливості кожного пацієнта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен