Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиФамотидин

МЕДИКА АТ, Болгарія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: famotidin; [1-аміно-3-[[[2-[(діаміном етилен)-аміно]-4 тіазоліл]метил]тіо]пропілі ден]сульфамід;

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить фамотидину 20 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, гідроксипропілм етилцелюлоза, Opadry YS-IR-7002.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Код АТС А 02В А 03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Пригнічує секрецію соляної кислоти, як базальну, так і стимульовану гістаміном, гастрином та, меншою мірою, ацетилхоліном. Одноразова доза, прийнята ввечорі, ефективно пригнічує секрецію шлункового соку.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується при прийманні внутрішньо. Пік концентрації у плазмі крові після одноразового застосування спостерігається через 1 - 3 год і дія триває залежно від дози протягом 12 - 24 год. Біодоступність – 43%. Приблизно 15 - 20% фамотидину зв’язується з альбумінами плазми крові. Частина метаболізується у печінці (30 - 35% - метаболіт 8-оксид), виводиться у незміненому вигляді з сечею (20 - 40% за рахунок клуб очкової фільтрації та канальцевої секреції). Кліренс – приблизно 320 мл/хв. Період напів виведення становить приблизно 3 год (при застосуванні 20 мг), у хворих з кліренсом креатині ну нижче 30 мл/хв. Період напів виведення – 10 - 12 год.

Показання для застосування. Виразкова хвороба шлунка і дванадцяти палої кишки, захворювання, які характеризуються підвищеною секрецією соляної кислоти (синдром Золлінгера-Еллісона), рефлюкс-езофагіт; профілактика рецедивів виразки дванадцяти палої кишки, хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення, не виразкова диспепсія.

Спосіб застосування та дози. Для лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцяти палої кишки Фамотидин призначають по 20 мг 2 рази на добу (вранці і ввечері) або по 40 мг 1 раз на добу перед сном. Тривалість лікування становить 4 - 8 тижнів.

Якщо результати ендоскопічного обстеження наприкінці перших 4 тижнів лікування не показують покращання стану, терапію продовжують ще 4 тижні. Для запобігання рецидивів виразкової хвороби шлунка і дванадцяти палої кишки призначають по 20 мг ввечері перед сном.

При синдромі Золлінгера-Еллісона призначають у початковій дозі по 20 мг через кожні 6 год. Дозу слід коригувати залежно від стану хворого, курс лікування можна продовжити на основі клінічних результатів.

У хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатині ну нижче 30 мл/хв, концентрація креатині ну в сироватці більше 3 мг/100 мл) добову дозу зменшують до 20 мг.

При рефлюкс-езофагіті призначають по 20 мг 4 рази на добу протягом 4 - 8 тижнів; підтримуюча терапія – по 20 мг 1 раз на добу протягом 12 місяців.

Для лікування хронічного гастриту з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка призначають по 40 мг на добу протягом 2 - 4 тижнів.

При не виразковій диспепсії призначають по 40 мг на добу протягом 2 - 4 тижнів.

Побічна дія. Рідко спостерігаються запор або діарея, загальна слабкість, головний біль, сухість у роті, відсутність апетиту, шкірні висипання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Вагітність і лактація. Діти до 14 років.

Передозування. Специфічних симптомів передозування не виявлено. Можливо підсилення побічної дії.

Лікування. Промивання шлунка, терапія – симптоматична.

Особливості застосування. При підвищеній чутливості до фамотидину лікування слід припинити. При виразці шлунка до початку лікування необхідно виключити розвиток злоякісного процесу.

З обережністю призначають хворим похилого віку та пацієнтам з порушеннями функції нирок.

Після досягнення терапевтичного ефекту препарат необхідно приймати у підтримуючій дозі протягом 1 - 4 тижнів.

Препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій, тому його можна призначати пацієнтам, діяльність яких потребує підвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Фамотидину і кетоконазолу резорбція останнього може зменшуватися. Антациди можуть уповільнювати всмоктування Фамотидину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі до 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Таблетки № 30.

Виробник. Медика АТ.

Адреса. Болгарія, 2800, м. Санданські.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus