Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиГанфорт

Аллерган Фармасьютікалз Айерленд, Ірландія


Інструкція


Склад:

діючі речовини: біматопрост, тимололу малеат;

1 мл розчину містить біматопросту - 0,3 мг, тимололу малеату - 6,8 мг (у перерахуванні на тимолол - 5,0 мг);

допоміжні речовини: бензалконію хлорид - 0,05 мг, кислота лимонна, моногідрат; натрію гідро фосфат, гептагідрат; натрію хлорид; кислота хлористоводнева або натрію гідроксид; вода очищена.

Лікарська форма. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні засоби. Тимолол, комбінації.

Код АТС S01E D51.

Клінічні характеристики.

Показання.

Зниження внутрішньо очного тиску (ВОТ) у хворих з відкритокутовою глаукомою і внутрішньо очною гіпертензією при недостатній ефективності місцевого застосування препаратів групи бета-адреноблокаторів і аналогів простагландину.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до тимололу, біматопросту і допоміжних речовин, що входять до складу препарату.

Синдром підвищеної реактивності дихальних шляхів, включаючи бронхіальну астму у стадії загострення і перенесені епізоди в анамнезі, тяжкі хронічні обструктивні бронхо-легеневі (ХОБЛ) захворювання.

Синусоїдна брадикардія, атріовентрикулярна блокада ІІ і ІІІ ступенів, клінічно виражена серцева недостатність, кардіогенний шок.

Дитячий вік.

Вагітність та період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Застосовують дорослим (включаючи хворих літнього віку).

По одній краплі закапують у кон'юнктивальний мішок ураженого ока 1 раз на добу, вранці.

Якщо введення препарату пропущено один раз, препарат вводиться наступного дня. Не рекомендується перевищувати дозу – 1 введення 1 раз на добу. Якщо застосовують більше 2 препаратів, необхідно робити 5- хвилинну перерву між кожною інстиляцією.

Застосування препарату Ганфорт у пацієнтів з порушеннями функції нирок або печінки не досліджувалось, тому при лікуванні пацієнтів цієї групи необхідно дотримуватися обережності.

Побічні реакції.

Частота побічних ефектів, виявлених у ході досліджень, оцінювалася таким чином: дуже часті (понад 10 %), часті (1-10 %), нечасті (0,1-1 %), поодинокі (0,01-0,1 %), рідкісні (менше 0,01 %), включаючи окремі повідомлення.

У клінічних дослідженнях препарату Ганфорт виявлені наступні побічні ефекти:

З боку центральної нервової системи: нечасто – головний біль.

З боку органів зору: дуже часто – гіперемія кон'юнктиви, зростання вій;

часто – поверхневий кератит, ерозія рогівки, відчуття печіння, свербіж, пекучий біль в очах, відчуття чужорідного тіла, сухість слизової оболонки очей, почервоніння вій, біль в очах, фотофобія, виділення з очей, порушення зору, свербіж шкіри вій;

нечасто – іридоцикліт, подразнення слизової оболонки очей, набряк кон'юнктиви, блефарит, епіфора, набряк вій, хворобливість вій, зниження гостроти зору, астенопія, трихіаз;

частота не відома: цистоїдний макулярний набряк.

З боку органів дихання: нечасто – риніт.

З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: часто – пігментація шкіри вій;

нечасто – гірсутизм.

Інші побічні ефекти, які спостерігалися при застосуванні одного з компонентів препарату і потенційно можливі в період лікування препаратом Ганфорт:

Біматопрост

Інфекції та інвазії: інфекційне запалення (катаральні явища і симптоми ураження верхніх дихальних шляхів).

З боку нервової системи: запаморочення.

З боку органів зору: алергічний кон'юнктивіт, катаракта, потемніння вій, посилення пігментації райдужної оболонки, блефароспазм, ретракція вій, крововилив у сітківку ока, увеїт.

З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску.

Загальні порушення і зміни в місці введення: астенія, периферичні набряки.

Лабораторні показники: зміни показників ферментів печінки.

Тимолол

З боку психіки: безсоння, кошмарні сновидіння, зниження лібідо.

З боку центральної нервової системи: міастенія gravis, парестезія, ішемія головного мозку, втрата пам’яті, запаморочення.

З боку органів зору: зниження чутливості рогівки, диплопія, птоз, відшарування сітківки (після оперативного лікування), зміна рефракції (внаслідок відміни терапії міотичними засобами в окремих випадках), кератит.

З боку органа слуху і вестибулярного апарату: шум у вухах.

З боку серцево-судинної системи: повна блокада серця, зупинка серця, порушення ритму серця, втрата свідомості, брадикардія, серцева недостатність, застійна серцева недостатність; зниження артеріального тиску, біль у грудній клітці, порушення мозкового кровообігу, переміжна кульгавість, синдром Рейно, похолодання кінцівок, відчуття серцебиття.

З боку органів дихання: бронхоспазм (в основному в осіб з епізодами бронхоспазму в анамнезі), задишка, кашель.

З боку травного тракту: нудота, діарея, диспепсія, сухість слизової порожнини рота.

З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: алопеція, псоріазоподібні висипання, загострення псоріазу.

З боку опорно-рухового апарату і сполучної тканини: системний червоний вовчак.

З боку сечовидільної системи: хвороба Пейроні.

Інші: набряки, біль у грудях, загальна стомлюваність.

Передозування.

Про випадки передозування препарату Ганфорт не повідомлялося, при топічному введенні у вигляді очних крапель передозування маловірогідне.

Біматопрост.

При випадковому застосуванні препарату Ганфорт не виявлено симптомів токсичного впливу біматопросту в дозах до 100 мг/кг/добу. Доза, виражена в міліграмах на метр квадратний, щонайменше в 70 разів вища, ніж доза, яку випадково може прийняти внутрішньо дитина з масою тіла 10 кг.

Тимолол.

При передозуванні тимололу спостерігаються наступні симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм, головний біль, запаморочення, задишка, зупинка серця. Тимолол повністю не виводиться при гемодіалізі.

Лікування.

Підтримуюча та симптоматична терапія.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Ганфорт не рекомендується застосовувати під час вагітності.

Тимолол проникає в грудне молоко. Не відомо, чи проникає біматопрост у грудне молоко.

Тому препарат не слід застосовувати у жінок в період годування груддю.

Діти. Препарат не застосовують у педіатричній практиці.

Особливості застосування.

Так само, як і інші офтальмологічні лікарські препарати топічного застосування, Ганфорт може проникати в системний кровотік.

Симптоми серцевої недостатності мають бути компенсовані до початку застосування препарату. Потрібен регулярний контроль стану хворих з тяжкою серцевою недостатністю та визначення частоти серцевих скорочень. При застосуванні тимололу були повідомлення про побічні ефекти з боку серцево-судинної системи і органів дихання, включаючи результати фатальні випадки унаслідок бронхоспазму у хворих на бронхіальну астму, рідше – від серцевої недостатності.

Бета-адреноблокатори можуть маскувати симптоми гіперглікемії і гіпертиреозу та викликати погіршення стенокардії Принц метала, тяжких периферичних і центральних судинних порушень, а також артеріальної гіпотензії.

Препарати, що є блокаторами бета-адренергічних рецепторів, повинні вводитись з обережністю у хворих, схильних до спонтанних нападів гіпоглікемії або хворих на цукровий діабет, оскільки бета-блокатори можуть маскувати ознаки і симптоми гострої гіпоглікемії.

У хворих з а топічними проявами в анамнезі і тяжкими анафілактичними реакціями на широкий спектр алергенів дози епінефрину (адреналіну), які зазвичай застосовуються для переривання анафілактичних реакцій, на тлі застосування бета-адреноблокаторів можуть бути неефективні.

У хворих із захворюванням печінки легкого перебігу або початковою підвищеною активністю ферментів печінки – аланінової трансамінази (АЛТ), аспарагінової трансамінази (АСТ) і загального білірубінубіматопрост не впливає на функцію печінки протягом періоду вивчення тривалістю понад 24 місяці.

До початку лікування пацієнтів необхідно поінформувати про можливе збільшення вій, посилення пігментації шкіри вій і пігментації райдужної оболонки очей, оскільки ці побічні ефекти встановлені в ході досліджень біматопросту і препарату Ганфорт. Деякі зміни можуть виявитися постійними, і можуть супроводжуватися виникненням відмінностей між очима, якщо інстиляцію препарату проводили лише в одне око. Після відміни препарату пігментація райдужної оболонки може залишитися постійною. В результаті лікування препаратом Ганфорт тривалістю 12 місяців частота пігментації райдужної оболонки відзначена в 0,2% хворих. А в результаті лікування тривалістю 12 місяців лише біматопростом у вигляді очних крапель – 1,5%, подальше збільшення частоти цього ефекту не спостерігалося протягом терапії тривалістю 3 роки. Посилення пігментації райдужної оболонки ока обумовлене посиленням продукції меланоцитів, а не лише збільшенням їх кількості.

У хворих із чинниками ризику виникнення набряку макули (наприклад, при афакії, псевдофакії, розриві кришталика).

Допоміжна речовина бензалконію хлорид, що входить до складу препарату Ганфорт, може викликати подразнення слизової оболонки очей та зміну кольору м’яких контактних лінз. Контактні лінзи необхідно зняти до введення препарату, одягнути їх можна через 15 хвилин після інстиляції. Бензалконію хлорид, як відомо, може викликати гострий кератит і токсичну виразку рогівки. У зв'язку з цим необхідне спостереження за станом пацієнта при частому або тривалому лікуванні препаратом Ганфорт в осіб із синдромом «сухого» ока і при змінах рогівки.

Застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функції нирок або печінки не досліджувалось. Тому при лікуванні пацієнтів цієї групи необхідно дотримуватися обережності.

У хворих із запальними змінами очей, неоваскулярною, запальною, закрито кутовою глаукомою, вродженою глаукомою або вузько кутовою глаукомою (немає даних щодо вивчення ефективності та безпеки).

Після розкриття флакона не можна виключити можливість мікробної контамінації, що може призвести до запальних уражень очей. Тому флакон слід викинути після закінчення терміну придатності після першого розкриття (28 діб), навіть якщо розчин повністю не використаний.

Рекомендується записувати на картонній упаковці лікарського препарату дату розкриття флакона.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Можливе короткочасне погіршення зору після введення препарату, тому хворий повинен почекати до повного відновлення зору, перш ніж приступити до керування автомобілем або управління механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження взаємодії не проводилися.

Є можливість адитивних ефектів, що здатні призвести до артеріальної гіпотензії та/або вираженої брадикардії при застосуванні очних крапель, що вміщують тимолол, одночасно з блокаторами кальцієвих каналів, гуанетидину або бета-блокаторів, проти аритмічних препаратів, глікозидів наперстянки чи парасимпатоміметиків.

Бета-блокатори можуть посилювати гіпоглікемічну дію препаратів для лікування діабету. Бета-блокатори також можуть маскувати симптоми гіпоглікемії.

При застосуванні бета-блокаторів можуть посилюватися гіпертонічні реакції на раптову відміну клонітидину.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ганфорт – комбінований лікарський препарат, до складу якого входять біматопрост і тимололу малеат, що знижують високий ВОТ за рахунок спільної дії, що дозволяє досягти вираженішого ефекту порівняно з ефектом кожного з препаратів окремо.

Біматопрост – офтальмологічний засіб, що знижує ВОТ, належить до групи синтетичного простаміду, за хімічною структурою – до простагландину F2α (PGF2α), біматопрост не впливає ні на один з відомих типів рецепторів простагландину. Механізм зниження ВОТ біматопросту включає посилення відтоку внутрішньо очної рідини через трабекулярні носослізні канали і від увеосклеральних відділів ока.

Тимолол – неселективний блокатор бета-адренорецепторів, без внутрішньої симпатоміметичної і мембраностабілізуючої активності.

Тимолол знижує ВОТ за рахунок зменшення продукції внутрішньо очної рідини. Точний механізм дії тимололу не встановлений, можливо, він пов'язаний із пригніченням синтезу циклічного аденозинмоно фосфату (ц-АМФ) і спричиняється ендогенною стимуляцією бета-адренергічних рецепторів.

Фармакокінетика.

Системна абсорбція препарату мінімальна, не відрізняється як при комбінованому лікуванні, так і при прийомі кожного з компонентів препарату окремо.

У двох дослідженнях тривалістю 12 місяців, у ході яких вивчалося всмоктування препарату, не помічено системної кумуляції жодної з діючих речовин.

Біматопрост

У дослідженнях in vitro біматопрост проникає у райдужну оболонку ока і склеру. При інстиляції очних крапель біматопросту спільна системна дія дуже низька, без ефекту кумуляції. При інстиляції 0,03% розчину біматопросту по 1 краплі в обидва ока один раз на добу протягом 2 тижнів максимальна концентрація (Смах) біматопросту в плазмі крові досягалася протягом 10 хвилин після застосування, і протягом 1,5 години його концентрація в плазмі крові знижувалася нижче рівня визначення (0,025 нг/мл). Середні значення Cmax і площі під кривою «концентрація-час» (AUC 0-24 год) біматопросту були близькі на 7-й і 14-й день застосування та становили 0,08 нг/мл і 0,09 нг год/мл відповідно, вказуючи на те, що рівноважна концентрація біматопросту досягалася протягом першого тижня місцевого застосування.

Біматопрост помірно розподіляється в тканинах, і об'єм системного розподілу при досягненні рівноважної концентрації препарату становив 0,67 л/кг. Біматопрост знаходиться переважно в плазмі крові. Зв'язок біматопросту з білками плазми крові становить приблизно 88%. Біматопрост піддається окисненню, N-діетилюванню і глюкуронуванню з утворенням різних метаболітів.

Біматопрост виводиться переважно нирками. Близько 67% препарату, введеного внутрішньо венно здоровим добровольцям, виводилося із сечею, а 25% – через травний тракт. Період напів виведення біматопросту (Т 1/2), визначений після його внутрішньо венного введення, становив приблизно 45 хв., а загальний кліренс – 1,5 л/год/кг.

Тимолол

У хворих, яким проводилося хірургічне лікування катаракти, після інстиляції очних крапель у вигляді 0,5% розчину пік концентрації тимололу у внутрішньо очній рідині через 1 годину становив 898 нг/мл. Деяка кількість препарату потрапляє в системний кровотік і піддається метаболізму в печінці. Період напів виведення (T 1/2) тимололу становить приблизно 4-6 годин. Частина тимололу, що піддалась метаболізму в печінці, виводиться через травний тракт, а інша його частина і метаболіти виводяться нирками. Тимолол незначною мірою зв'язується з білками плазми крові.

Фармацевтичні характеристики:

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або світло-жовтий розчин.

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Термін зберігання препарату після першого розкриття флакона-крапельниці становить 28 діб.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 3,0 мл препарату у флаконі-крапельниці з білого поліетилену низької щільності місткістю 5 мл із кришкою з удароміцного полі стеролу, яка нагвинчується, що запечатується полімерною плівкою. По 1 або 3 флакони-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Аллерган Фармасьютікалз Айерленд.

Місцезнаходження.

Каслбар Роуд, Вестпорт, Ко. Майо, Ірландія.

Власник реєстраційного посвідчення.

Аллерган Фармасьютікалз Айерленд,

Каслбар Роуд, Вестпорт, Ко. Майо, Ірландія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus