Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиХлорхінальдол

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна і хімічна назви: chlorquinaldolum; (5,7-дихлор-8-гідрокси-2 метілхінолін);

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 г мазі містить хлорхінальдолу 0,5 г;

допоміжні речовини: препарат ОС-20 чи цетастеариловий ефір макроголу-20, цетиловий спирт, стеариловий спирт, проксанол 268, пропіленгліколь, макрогол-400.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Антисептичні і дезинфікуючі засоби. Код АТС DO8A H02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Мазь Хлорхінальдол-Дарниця містить у своєму складі синтетичну антимікробну речовину з широким спектром антибактеріальної і протигрибкової дії – хлорхінальдол у концентрації 0,5%. Протигрибкова дія поширюється на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові ідріжджоподобні (Candida albicans) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum,Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis іін.). Антибактеріальна дія поширюється на грам позитивну та грам негативну, аеробнута анаеробну, спороутворюючу та аспорогенну мікрофлору, та їхні асоціації (Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Proteusvulgaris, Corynebacterium diphteriаe, Salmonella spp, Shigella spp, Escherichiacoli). Препарат активний щодо деяких найпростіших, зокрема у відношенніEntamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis, Lamblia intestinalis.

Завдяки широкому спектру антимікробної дії мазь Хлорхінальдол-Дарниця 0,5% ефективно запобігає інфікуванню ран та опіків.

Препарат має помірну гіперосмолярну активність, внаслідок чого довгостроково та рівномірно поглинає рановий ексудат. При цьому мазьХлорхінальдол-Дарниця 0,5% не пересушує здорові тканини, не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не признічує крайову епітелізацію.

Фармакокінетика. Мазь Хлорхінальдол-Дарниця виявляє трансдермальнуактивність, що створює можливість діючій активній речовині впливати на інфекційні агенти, розташовані в глибині тканин, що оточують рани. Разом з тимпри нанесенні мазі Хлорхінальдол-Дарниця на поверхню скарифікованої шкіри, наявність хлорхінальдолу в системному кровотоці не була виявлена.

Показання для застосування. Мазь Хлорхінальдол-Дарниця 0,5% застосовують місцево за такими показаннями:

у дерматології – для лікування піодермій (стрепто- і стафілодермій), кандидомікозів шкіри і слизових оболонок, мікозів стоп і великих складок, утому числі дисгідротичних форм та форм, ускладнених піодермією, дерматомікозу гладкої шкіри, оніхомікозу та кератомікозу, у тому числі висівкоподібного лишаю;

у хірургії – у 1-й фазі раневого процесу для лікування інфікованих ранм’яких тканин після радикальної хірургічної обробки гнійних вогнищ, а також у 2-й фазі раневого процесу для профілактики ре інфікування ран, що гранулюють;

у комбустиології – для профілактики нагноєння опікових ран і лікування інфікованих опіків II-IIIА ступеня;

при змішаних бактеріальних і грибкових інфекціях особливо в початковий період лікування до ідентифікації збудників захворювання.

Препарат можливо призначати дітям і вагітним (після 12 тижнів).

Спосіб застосування та дози. Мазь Хлорхінальдол-Дарниця 0,5% застосовують місцево. При лікуванні дерматологічних хворих мазь тонким шаром наносять на ушкоджені ділянки шкіри 2 чи кілька разів на добу або тонким шаром на марлевупов’язку з подальшою аплікацією на вогнище ураження 1-2 рази на добу доодержання негативних результатів мікробіологічних досліджень. При розповсюджених (великих) формах дерматомікозів, зокрема рубромікозів, мазьХлорхінальдол-Дарниця 0,5% можна застосовувати в комплексній терапії разом зпер оральним прийомом гризеофульвіну чи протигрибкових препаратів системної дії протягом 2-3 тижнів. При грибкових інфекціях нігтів перед лікуванням маззюХлорхінальдол-Дарниця 0,5% нігтьові пластини відшаровують.

При застосуванні в хірургії і в комбустиології після стандартної обробки ран і опіків мазь наносять безпосередньо на раневу поверхню, після чого накладають стерильну марлеву пов’язку, чи наносять мазь на перев’язочнийматеріал, а потім на рану.

При лікуванні інфікованих ран і опіків у 1-й фазі раневого процесу мазь застосовують 1 раз на добу, у 2-й фазі – 1 раз на 1-3 доби залежно від станурани. Доза препарату визначається площею раневої поверхні і ступенем гнійної ексудації. Тривалість лікування залежить від динаміки очищення і загоєння ран.

Побічна дія. У деяких випадках при лікуванні опіків застосування мазі Хлорхінальдол-Дарниця 0,5% може викликати відчуття легкого печіння, щоминає самі собою і не вимагає анальгезії і відміни препарату.

При тривалому застосуванні мазі можливий прояв алергічних реакцій у вигляді висипки ішкірного свербіжу, що зникають сами собою після відміни препарату.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату, алергічні реакції на хлорхінальдол.

Передозування. Передозування при застосуванні мазіХлорхінальдол-Дарниця малоймовірна, однак з появою місцевої токсичної реакції надлишок нанесеної мазі необхідно змити теплим розчином катіонного антисептика чи розчином детергенту.

Особливості застосування. Ефективність мазі Хлорхінальдол-Дарниця підвищується, якщо поверхня рани перед нанесенням мазі була попередньо промита антисептичним розчином.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дія мазі Хлорхінальдол-Дарниця ослаблюється при спільному застосуванні з розчинами, що містять метали. Ефективність мазіХлорхінальдол-Дарниця підсилюється при спільному застосуванні із системними антибіотиками та антифунгальними засобами. При спільному застосуванні мазіХлорхінальдол-Дарниця і місцевих кортикостероїдів дія першої підсилюється. Місцеві судинозвужувальні засоби послабляють дію Хлорхінальдолу-Дарниця. Препарати з месцевоподразнювальною дією підсилюють алергічні реакції наХлорхінальдол-Дарниця.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 оС до 25 оС.

Термін придатности – 2 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus