Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Магнікум

ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки довгастої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить

магнію лактату дигідрату,
що еквівалентно магнію 0,470 г (470 мг),
0,048 г (48 мг),
піридоксину гідро хлориду 0,005 г (5 мг);
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, полівініловий спирт, цукор, аеросил, тальк, магнію стеарат, порошкова суміш для плівкового кишково розчинного покриття Acryl-EZE White.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, кишково розчинні.

Фармакотерапевтична група. Комплекс вітамінів групи В з мінералами. Код АТС А 11E C.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат, містить магній і вітамін В6. Фармакодинаміка. Магній — незамінна складова частина ферментативних АТФ-залежних біохімічних реакцій; він бере участь в метаболізмі вуглеводів, білків і жирів, а також в окисно-відновних реакціях. Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окиснення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот; він також відіграє важливу роль в процесах скорочення міокарда; є стабілізатором фібриногену і необхідний для функції тромбоцитів. Дефіцит магнію є одним з патогенетичних механізмів в розвитку артеріальної гіпертензії (АГ), спазму судин, неопластичних захворювань і сечокам'яної хвороби. Магній відіграє провідну роль в процесах нервово-м'язового збудження.

Піридоксин бере участь головним чином в метаболізмі амін окислот, у вигляді піридоксаль-фосфату входить до складу ферментів, що каталізують декарбоксилювання і пере амінування, а також в метаболізмі вуглеводів і жирів. Сприяє трансмембранному транспорту амін окислот, необхідний для активації фосфори лази, утворення нейромедіаторів, ГАМК, гліцину, серотоніну. Бере участь в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів, ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси в міокарді, особливо при гіпоксії, виявляє нейротропну, гемопоетичну, кардіотропну і гепатотропну дію.

При застосуванні комбінації магнію та піридоксину відзначається синергізм у прояві фармакологічної активності. Магнікум – оптимальна комбінація магнію і вітаміну В6, яка швидко усуває дефіцит магнію в організмі. Вітамін В6 сприяє швидшому засвоєнню магнію в кишковому тракті, проникненню та утриманню магнію в клітинах.

Фармакокінетика. Комбіноване застосування магнію і піридоксину збільшує швидкість абсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проникнення в клітини внаслідок утворення хелатного комплексу вітамін В6—магній—амін окислота, підвищує концентрацію магнію в плазмі крові і еритроцитах, а також знижує його екскрецію з сечею.

Показання для застосування. Лікування дефіциту магнію в організмі:

при хронічній фізичній і розумовій втомі, дратівливості, стресі, депресії, розладах сну, головному болю, міалгії, інтенсивних фізичних і розумових навантаженнях, в періоди інтенсивного росту у дітей, в період вагітності, а також у людей літнього віку, особливо за наявності застійної серцевої недостатності або артеріальної гіпертензії (АГ), хворим на цукровий діабет. У комплексному лікуванні серцево-судинних захворювань, таких як артеріальна гіпертензія (АГ), застійна серцева недостатність, аритмія, недавно перенесений інфаркт міокарда, підвищений ризик розвитку аритмії, прогресуючий атеросклероз і стенокардія, остеопороз.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1–2 таблетки 3 рази на добу.

Дітям у віці від 6 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.

Таблетку слід запивати склянкою води.

Курс лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.

Побічна дія. Дуже рідко – розлади з боку шлунково-кишкового тракту (біль у животі, запор, діарея, нудота, блювання), алергічні реакції (шкірний висип).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, виражена ниркова недостатність (кліренс креатині ну менше 30 мл/хв.), фенілкетонурія, гіпермагніємія, AV-блокада, тяжка міастенія, дитячий вік до 6 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, артеріальна гіпотензія, м'язова слабкість, утруднення дихання, аритмія, біль в кінцівках, зниження сухожильних рефлексів.

Лікування: ре гідратація, форсований діурез. При нирковій недостатності необхідний гемодіаліз або перитонеальний діаліз. Симптоматична терапія.

Особливості застосування. При помірній нирковій недостатності необхідно вживати заходи щодо попередження виникнення гіпермагніємії (регулярно контролю вати вміст магнію у сироватці крові і уникати тривалого застосування препарату у високих дозах).

Якщо після одного місяця лікування не відзначають поліпшення стану, препарат слід відмінити. В період вагітності слід призначати Магнікум в тому випадку, якщо на думку лікаря користь від застосування перевищує потенційний ризик для плоду.

На час лікування припиняють годування груддю.

У разі супутнього дефіциту кальцію, дефіцит магнію повинен бути усунений до початку введення додаткового прийому кальцію.

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортними засобами і роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Одночасне застосування препаратів, що містять фосфати і солі кальцію, може значно зменшувати всмоктування магнію в шлунково-кишковому тракті. Препарати магнію знижують всмоктування тетрацикліну, рекомендується робити інтервал в 3 години перед застосуванням Магнікуму.

Магній послаблює дію пероральних тромболітичних засобів, зменшує засвоєння заліза. Вітамін В6 пригнічує активність ліводопи.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі

не вище 25 º С. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці.

Виробник. ЗАТ “Київський вітамінний завод”.

Адреса. 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus