Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиПантекрем

ВАТ “Фітофарм”


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: декспантенол; 1 г крему містить декспантенолу (у перерахуванні на 100 % речовину) 50 мг;

допоміжні речовини: феноксіетанолу (у перерахуванні на 100 % речовину) 5 мг, DL-пантола­ ктон, кераміди, натрію цетостеарилсульфат, спирт цетостеариловий, натрію полі акрилат, пропіленгліколь, ланолін, ізопропілміристат, диметикон, вода очищена.

Лікарська форма.

Крем.

Крем білого або білого з ледь жовтуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ “Фітофарм”.

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група.

Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню ран. Інші препарати, що сприяють загоєнню. Декспантенол.

Код АТС D03A Х 03.

Діючою речовиною препарату є декспантенол - провітамін В5. В клітинах шкіри декс­ пантенол швидко перетворюється в пантотенову кислоту і діє як вітамін. Декспантенол швид­ ше, ніж пантотенова кислота, абсорбується після зовнішнього застосування.

Пантотенова кислота є компонентом коензиму А (СоА). У цій формі ацетилкоензим А (СоА) відіграє центральну роль у метаболізмі кожної клітини. Пантотенова кислота є, таким чином, необхідною для формування і загоєння ушкоджених шкіри і слизових оболонок.

Препарат має гідрофільну кремову основу, внаслідок чого він швидко всмоктується шкірою, тому є придатним для оброблення мокнучих ран, незахищених ділянок шкіри (наприклад, шкіри обличчя) і ділянок шкіри, вкритих волоссям.

Декспантенол при зовнішньому застосуванні швидко абсорбується шкірою. В клітинах шкіри декспантенол відразу перетворюється на пантотенову кислоту і додається до ендогенного фонду цього вітаміну.

У крові пантотенова кислота зв’язується з β-глобуліном та альбумінами плазми крові. У здорових дорослих концентрація становить приблизно 500-1000 мг/л і 100 мг/л у крові і си­ роватці відповідно.

Пантотенова кислота не зазнає біо трансформації. Вона видаляється незміненою. 60-70 % виводиться із сечею, решта – з фекаліями.

Показання для застосування.

Пантекрем застосовують для профілактичної обробки сухої, почервонілої шкіри або шкіри з тріщинами; для прискорення загоєння та епітелізації шкіри при мікро ушкодженнях (не­ значних опіках, подряпинах, розчісах); при подразненнях шкіри (які є наслідком радіоте­ рапії, фототерапії або опромінювання ультрафіолетовим світлом); при еритемі від пелюшок; хронічних виразках шкіри; пролежнях; анальних тріщинах; ерозії шийки матки і після пере­ садки шкіри; для медикаментозної обробки шкіри пацієнтів після застосування корти­ костероїдів; для профілактичного нагляду за грудними залозами у жінок, які годують груд­ дю, і для лікування подразнень і тріщин сосків.

Протипоказання. Пантекрем протипоказаний при встановленій підвищеній чутливості до будь-яких компонентів препарату.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає будь-яких доказів, що за­ стосування препарату в період вагітності та годування груддю може призвести до будь-якого ризику. Прояв фетотоксичних ефектів є малоймовірним.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. У довідковій літературі відсутні дані, що декспантенол або інші компоненти препарату при місцевому застосуванні на шкіру можуть впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Можна застосовувати як для немовлят, так і для дітей старшого віку за наявності від­ повідних показань (профілактика і лікування попрілостей, розчісів, при саднах, подряпинах тощо).

Спосіб застосування та дози.

Прискорення загоєння та епітелізації, регулярне профілактичне оброблення шкіри: Пантекрем застосовують один або кілька разів на добу, залежно від потреби.

Нагляд за грудними залозами у жінок, які годують груддю: наносять крем на соски після кож­ ного годування груддю.

Лікування дефектів слизової оболонки шийки матки: Пантекрем застосовують один або кі­ лька разів на добу, залежно від потреби.

Профілактичний нагляд за немовлятами: Пантекрем застосовують при кожній зміні пелюшок (підгузка).

Тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від наявності клінічних ознак ушкоджень шкіри.

Передозування. Повідомлення щодо випадкового передозування відсутні.

Побічні ефекти. У поодиноких випадках можуть спостерігатися місцеві алергічні реакції (кропив’янка, алергі­ чний дерматит).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Випадки взаємодії з іншими препаратами невідомі.

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати.

Упаковка. По 30 г у тубах; 1 туба в пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus