Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиПайремол

КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.


Пайремол

Код: N02BE01

Анальгетики


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: рaracetamol;

1 таблетка містить парацетамолу 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, повідон К 90, тальк, покриття Opadry 31G58920 білий необхідна кількість для отримання таблетки масою 592,25 мг.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, капсулоподібної форми з тисненням Р 500 з одного боку і лінією розламу – з іншого.

Назва і місцезнаходження виробника.

КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.

SP 289 (A), RIICO INDL.AREA, CHOPANKI, BHIWADI (Raj.), (India).

Фармакотерапевтична група.

Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B Е 01.

Парацетамол – ненаркотичний аналгетик–антипіретик, аналгетична дія якого обумовлена центральною та периферичною дією. Парацетамол підвищує поріг больової чутливості, блокує брадикінінчутливі рецептори, чинить слабку протизапальну дію внаслідок пригнічення синтезу простагландинів Е2 та F2 шляхом інгібування ЦОГ (циклооксигенази).

Жарознижувальний ефект парацетамолу пов'язаний з пригніченням біосинтезу простагландинів, що є медіаторами центру терморегуляції в гіпоталамусі.

Парацетамол ефективно інгібує ЦОГ в клітинах центральної нервової системи і значно слабше – в периферичних тканинах.

Препарат швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, проникає в усі тканини організму, зв'язуючись з білками плазми крові. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 30 - 40 хв після прийому внутрішньо. Жарознижувальний ефект настає через 2 години. Тривалість дії – 3 - 4 години. Період напів виведення – 1 - 4 години. Метаболізується в печінці з утворенням глюкуронідів та сульфатів парацетамолу. Виводиться нирками, головним чином у вигляді продуктів кон’югації, менше 5 % екскретується у незміненому вигляді.

Показання для застосування.

Больовий синдром слабкого чи помірного ступеня будь-якого ґенезу (головний біль, зубний біль, невралгії, міальгії, артралгії, первинна дисменорея), пропасниця і озноб при застуді, грипі.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до парацетамолу. Захворювання печінки та нирок, цукровий діабет, захворювання крові, фенілкетонурія, генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. І триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не перевищувати рекомендовану дозу. Не перевищувати тривалість курсу лікування. Якщо виразність симптомів захворювання не зменшується протягом 3 діб лікування препаратом, необхідна повторна консультація лікаря.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

В періоди вагітності і годування груддю препарат призначають з обережністю, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи дитини. В такому випадку препарат призначається тільки після консультації з лікарем у мінімальній ефективній дозі протягом не більше ніж 3 дні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Немає даних щодо негативного впливу парацетамолу на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

Діти.

Дітям віком до 12 років парацетамол застосовують в іншій лікарській формі.

Спосіб застосування та дози.

Таблетки застосовують внутрішньо, після їжі, запиваючи водою. Залежно від тяжкості захворювання дорослим і дітям старше 12 років застосовують по 500-1000 мг (1-2 таблетки) 2 - 4 рази на добу з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Не більше 8 таблеток протягом 24 годин.

Максимальна добова доза для дорослих – 4 г.

Курс лікування становить від 3 до 5 днів; за умов приймання вищих доз – 3 дні.

Передозування.

Передозування парацетамолу може викликати розвиток печінкової недостатності.

Симптоми: блідість шкіри, відсутність апетиту, нудота, блювання, біль у животі, підвищення активності печінкових ферментів, збільшення протромбі нового часу, пізніше з'являється біль у ділянці печінки. У тяжких випадках розвивається печінкова недостатність, коматозний стан та енцефалопатія.

Лікування: промивання шлунка протягом перших годин після прийому препарату в надмірній дозі. Прийом ентеросорбентів, внутрішньо венне введення антидоту N–ацетилцистеіну, призначення внутрішньо метіоніну.

Побічні ефекти.

З боку травної системи: можливі нудота, біль в животі, порушення функції печінки.

Алергічні реакції: можливі шкірний висип, свербіж, кропив’янка, ангіо невротичний набряк.

З боку сечовидільної системи: рідко, при тривалому застосуванні – порушення функції нирок, асептична піурія.

З боку системи кровотворення: при тривалому застосуванні – анемія, агранулоцит оз, тромбоцит опенія, метгемоглобінемія.

З боку нервової системи: рідко – сонливість або надмірне збудження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не слід призначати препарат одночасно з іншими засобами, що містять парацетамол. Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватися при одночасному прийомі метоклопраміду та домперидону, зменшуватися – при одночасному прийомі колестираміну. Парацетамол може посилювати антикоагулянт ний ефект варфарину та інших похідних кумарину. Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.

При одночасному прийомі барбітуратів, трициклічних антидепресантів, рифампіцину, бутадіону підвищується ризик гепатотоксичної дії препарату.

При одночасному прийомі з саліцилатами значно підвищується ризик нефротоксичної дії.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 º С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus