Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиТавегил

Фамар Італія С. п. А. Італія


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: clemastine;

1 таблетка містить клема стину гідрофумарату 1,34 мг, що відповідає 1мг клема стину;

допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат.

Лікарська форма. Таблетки.

Білого або майже білого кольору круглі плоскі таблетки зі скошеними краями, гравірованими літерами: «О», «Т» з одного боку та рискою між ними.

Назва і місцезнаходження виробників.

1. Фамар Італія С. п. А. / Famar Italia S.p.A.

I-20021, Мілан, Італія / I-20021, Milano, Italy;

2. Новартіс Фарма Продукціонс ГмбХ / Novartis Pharma Produktions GmbH.

D-79664, Вер, Німеччина / D-79664, Wehr, Germany.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06A A04.

Тавегіл – антагоніст Н1-рецепторів. Належить до антигістамінних засобів групи бензгідрильних ефірів. Тавегіл селективно інгібує гістамінні Н1-рецептори та зменшує проникність капілярів. Він здійснює виражену антигістамінну та протисвербіжну дію, яка характеризується швидким початком і значною тривалістю (до 12 годин).

Після прийому внутрішньо клемастин майже повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 2–4 год. Пік антигістамінної дії препарату спостерігається через 5–7 годин і триває протягом 10–12 годин, іноді до 24 годин. Зв'язування клема стину з білками плазми становить приблизно 95 %.

Виведення з плазми має двофазний характер, періоди напів виведення: 2,7–4,5 години та 21–53 години відповідно. Клемастин метаболізується в печінці. Основний шлях виведення метаболітів – із сечею (45–65%). Незмінена активна речовина виявляється у сечі лише у невеликій кількості.

Показання для застосування. Сінна гарячка, алергійний риніт, кропив’янка (у т. ч. дермографічна), свербіж, алергійні дерматити і дерматози, як допоміжний засіб при гострій та хронічній екземі, контактний дерматит, а також алергійні реакції, спричинені лікарськими препаратами або укусами комах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до клема стину або інших компонентів препарату, а також до антигістамінних засобів подібної хімічної структури; порфірія; дитячий вік до 6 років; період годування груддю.

Особливі застереження. Таблетки Тавегіл містять лактозу. Пацієнти зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом ферменту Lapp-лактази або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не повинні вживати цей препарат.

Тавегіл слід застосовувати з обережністю при закрито кутовій глаукомі, пептичній виразці шлунка за наявності стенозу, пілородуоденальному стенозі, гіпертрофії передміхурової залози із затримкою сечовипускання і закупоркою шийки сечового міхура.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Тавегіл не призначають у періоди вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Пацієнтам, які приймають Тавегіл, слід бути обережними при керуванні транспортними засобами та роботі з іншими механізмами, оскільки Тавегіл може спричиняти седативний ефект.

Діти. Дітям до 6 років Тавегіл рекомендований у формі сиропу.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці вранці і ввечері. В особливо тяжких випадках добова доза може бути збільшена до 6 таблеток.

Дітям віком від 6 до 12 років призначають по ½ –1 таблетці перед сніданком і на ніч. Таблетки слід приймати перед їдою, запиваючи водою.

Передозування. Результатом передозування антигістамінних засобів можуть бути як пригнічення, так і збудження ЦНС (пригнічення свідомості, збудження, галюцинації, судоми). Можливі також антихолінергічні симптоми (сухість у роті, мідріаз, гіперемія, розлади травного тракту і тахікардія).

Лікування полягає у виведенні препарату з організму шляхом промивання шлунка, застосування адсорбентів та проведенні симптоматичної терапії.

Побічні ефекти.

З боку нервової системи:

часто: втома, седативна дія; нечасто: запаморочення; рідко: головний біль.

З боку психіки:

рідко: збудження.

З боку травної системи:

рідко: епіг астральний біль, нудота, сухість у роті; дуже рідко: запор.

З боку серцево-судинної системи:

дуже рідко: тахікардія.

З боку шкіри:

рідко: шкірні висипання.

З боку імунної системи:

нечасто: реакції гіпер чутливості, задишка; шок – поодинокі випадки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Тавегіл, як і інші антигістамінні препарати, потенціює дію седативних засобів, снодійних, інгібіторів МАО, трициклічних антидепресантів, анксиолітиків, опіоїдних аналгетиків та алкоголю.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus