Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиУгрицил

ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: clindamycin;

метил 7-хлоро-6,7,8-тридеокси-6[[[(2S,4R)-1-метил-4-пропілпіролідин-2-іл]карбоніл]

аміно]-1-тіо-L-трео-a-D-галакто-октопіранозид 2-(дигідроген фосфат);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий або майже прозорий безбарвний гель;

склад: 1 г гелю містить 10 мг кліндаміцину фосфату у перерахунку на 100 % речовину кліндаміцин;

допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (ніпагін), алантоїн, пропіленгліколь, макрогол 400, карбомер 934Р, натрію гідроксид, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Антимікробні препарати для лікування акне. Кліндаміцин. Код АТС D10А F01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Активна речовина препарату – кліндаміцину фосфат – на місці застосування швидко гідролізу ється з утворенням кліндаміцину. Кліндаміцин – антибіотик групи лінкозамідів. Пригнічує синтез білка в мікробній клітині шляхом взаємодії з 50S-субодиницями рибосом.

Кліндаміцин активний відносно таких мікро організмів:

аеробні грам позитивні коки, включаючи Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis (у тому числі штами, що продукують і не продукують пеніцилін азу); Streptococcus spp. (за винятком Streptococcus faecalis), Streptococcus pneumoniae;

анаеробні грам негативні бактерії, включаючи Bacteroides spp. ( у тому числі B. fragilis, B. melaninogenicus), Fusobacterium spp.

анаеробні грам позитивні неспороутворюючі бактерії, включаючи Propionibacterium, Eubacterium, Actinomyces spp.

анаеробні і мікроаерофільні грам позитивні коки, включаючи Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.

Кліндаміцин активний відносно всіх штамів Propionibacterium acnes – збудника вугрового висипу (мінімальна пригнічуюча концентрація – 0,4 мкг/мол). Кліндаміцин зменшує кількість вільних жирних кислот на поверхні шкіри ( з 14 % до 2 %) і таким чином сприяє її очищенню від вугрів.

До кліндаміцину чутливі Chlamydia trachomatis і багато штамів Clostridium реrfringens.

Спектр антимікробної дії препарату та його здатність зменшувати кількість вільних жирних кислот на поверхні шкіри сприяє її очищенню від вульгарних вугрів.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату у вигляді гелю середня абсо-лютна біодоступність становить менше 3 % від дози нанесеного кліндаміцину, що дає можливість характеризувати препарат як препарат місцевої дії. Кліндаміцин швидко накопи чується у комедонах хворих на акне. Середня концентрація антибіотика у вмісті комедонів після нанесення гелю значно перевищує показник мінімальної пригнічуючої концентрації для всіх штамів Propionibacterium асnes – збудника вугревого висипу (0,4 мкг/мл).

Показання для застосування. Препарат застосовують для лікування юнацьких вульгарних вугрів (асne vulgaris).

Спосіб застосування та дози. Тонкий шар гелю в кількості 1-2 г (10-20 мг кліндаміцину) наносять на чисту суху шкіру в місці ураження 2 рази на добу – вранці і ввечері.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, проте при місцевому застосуванні можливі подразнення в місці нанесення, еритема, печіння або шкірний свербіж, сухість і лущення шкіри.

Протипоказання. Препарат протипоказаний особам з гіперчутливістю до кліндаміцину, лінкоміцину та інших компонентів препарату в анамнезі, а також анамне стичними вказівками на коліт, пов'язаний із застосуванням антибіотиків.

Передозування. При місцевому застосуванні кліндаміцину можливі системні ефекти, такі як діарея та коліт. Хоча випадки діареї і коліту поодинокі, слід звернути увагу на можливість виникнення таких побічних реакцій при передозуванні. При виникненні значної або тривалої діареї застосування препарату слід негайно припинити і при необхідності провести відповідні діагностичні і лікувальні заходи. У разі тяжкої діареї слід вирішити питання про доцільність проведення колоноскопії. Не слід призначати анти перистальтичні препарати, оскільки це може призвести до продовження та/або погіршення перебігу цього явища.

Особливості застосування. Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками. Після нанесення гелю вимити руки. При випадковому контакті з чутливими поверхнями (очі, слизові оболонки, відкриті рани на шкірі) ретельно промити цю ділянку прохолодною водою.

Немає об'єктивних і добре контрольованих досліджень із застосування гелю Угрицил у вагітних жінок. За довідковими даними, дослідження на тваринах не виявили негативної дії кліндаміцину на репродуктивну функцію і плід, проте результати досліджень на тваринах не завжди можна перенести на людину. Тому цей препарат слід застосовувати під час вагітності тільки за суворими показаннями і під наглядом лікаря.

Не встановлено, чи секретується кліндаміцин з молоком після місцевого застосування гелю Угрицил; проте є дані про появу кліндаміцину в грудному молоці після його перорального і парентерального введення. Тому під час лікування препаратом необхідно припинити годування груддю.

З обережністю слід застосовувати препарат хворим на міастенію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кліндаміцин посилює дію препаратів, що блокують нервово-м'язову передачу.

Кліндаміцин та еритроміцин є антагоністами, внаслідок чого не рекомендується одночасне призначення цих антибіотиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі від 15 оС до 25 оС. Заморожування препарату не допускається.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 15 г або 30 г у тубі, по 1 тубі в пачці.

Виробник. ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Адреса. 02093, Україна, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus