Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиЙоддицерин

ВАТ “Фармак”, Україна


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 1 г препарату містить йоду – 0,005 г;

допоміжні речовини: диметилсульфоксид, гліцерин, калію йодид.

Лікарська форма. Розчин для зовнішнього застосування.

Прозора в’язка рідина коричнево-оранжевого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ “Фармак”.

04080, Україна, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код ATC D08A G03.

Фармакологічні властивості. Антибактеріальний засіб широкого спектра дії, що має бактерицидний, протизапальний, місцево знеболювальний ефект. Протимікробна і противірусна активність пов’язана з однаковим механізмом впливу на поверхневі полісахариди, ліпиди та білки біополі мерів клітинної стінки збудників різних інфекцій.

Бактерицидна дія Йоддицерину поширюється на стафілококи, стрептококи, менінгококи, гонококи, пневмококи, ешерихії, включаючи ентеропатогенні, інвазійні та токсикогенні штами, сальмонели, клебсієли, протей, серації, цитробактерії, гемофільну паличку, псевдо монади, фузобактерії, клостридії, неклостридіальні анаероби, пептококи, мікоплазми, хламідії, віруси герпесу, вітряної віспи.

Препарат малоактивний щодо мікро організмів, які в своїй стінці мають віск і жировіск (мікобактерії туберкульозу, лепри, всі коринебактерії, нокардії) і поверхня яких гідрофобна і не змочується Йоддицерином.

На відміну від інших препаратів йоду, призначених для місцевого застосування, не концентрується і не накопи чується в зоні дії, що виключає больову, подразнювальну та некротизуючу дію. Завдяки наявності в препараті димексиду, катіон йоду легко проникає крізь біомембрани, не пошкоджуючи мембранні структури. Крім того, диметилсульфоксид (димексид) здатен іонізувати молекули йоду, які чинять сильну бактерицидну дію на мікро організми безпосередньо в тканинах осередку гнійного запалення.

Йоддицерин швидко всмоктується з місця нанесення та проникає у тканини неушкодженої шкіри і слизових оболонок на глибину, обумовлену дозою препарату і часом його контакту з поверхнею. Ефект кумуляції відсутній. При однократному нанесенні і середньому ступені накопичення гною ефект зберігається протягом 8-12 годин. Більша частина йоду виводиться нирками.

Показання для застосування. В хірургії – для лікування гнійних ран, опіків, відморожень, гнійних процесів в м’яких тканинах, гангрени, плевриту, перитоніту; в акушерстві та гінекології – для профілактики ускладнень після аборту, для лікування запальних процесів, ерозій, маститів; в дерматології та венерології – при мікробних та вірусних дерматитах, піодермії, герпесі губ та шкіри, трихомоніазі, гонореї; в проктології - при паро проктитах у стадії інфільтрації, в оториноларингології – при лікуванні отитів, гайморитів, синуситів; в стоматології – при стоматиті, гінгівіті, пародонти ті. Ефективний при лікуванні бактеріоносійства у верхніх дихальних шляхах.

Протипоказання. Гіпер чутливість до йоду та диметилсульфоксиду, печінкова і ниркова недостатність, інфаркт міокарда, стенокардія, виражений атеросклероз, глаукома, катаракта, інсульт, кома, вагітність, період годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Перед початком лікування Йоддицерином проводять лікарську пробу на переносимість. Для цього на шкіру передпліччя наносять препарат ватним тампоном. Поява різкого свербежу, почервоніння та ознак йодизму свідчить про гіпер чутливість до препарату.

Особливі застереження. З обережністю призначають в комбінації з іншими препаратами, що наносяться на гнійно-запальний осередок; може підвищуватися їх токсичність. Запобігати потраплянню препарата в очі, не застосовувати внутрішньо.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату в період вагітності та годування груддю протипоказане. При необхідності застосування жінки, які годують груддю, повинні припинити грудне вигодовування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Препарат Йоддицерин не впливає на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами.

Діти. Препарат можна застосовувати з перших днів життя.

Спосіб застосування та дози. Зовнішньо, у вигляді аплікацій (компресів, пов'язок) на всю зону гнійно-запального осередку наносять 2 - 3 рази на добу на 20 - 30 хв залежно від розміру гнійного осередка по 5 - 15 мл Йоддицерину.

Терміни лікування визначають за часом повного очищення ранової поверхні, появи грануляцій та епітелізації. Звичайно курс лікування становить від 3 до 5 днів.

При великих або глибоких ураженнях Йоддицерином просочують турунди, тампони або марлеві пов’язки, накладають їх на гнійні рани або вводять у рани, бинтують або закріплюють лейкопласти рем. При необхідності просочені препаратом тампони або марлеві пов’язки покривають зверху поліетиленовою плівкою для підвищення антибактеріального ефекту.

У серозні порожнини, порожнини абсцесів після видалення гною і промивання стерильним фізіологічним розчином або перекисом водню (залежно від величини осередку ураження) вводять 5-10 мл розчину йоддицерину і дренують для постійного відтоку вмісту. Процедуру повторюють 2-3 рази на добу до повного очищення ранової поверхні, появи грануляцій та епітелізації.

Передозування. При випадковому прийомі внутрішньо великих кількостей (50 - 100 мл) йоддицерину розвивається блювання, діарея та симптоми інтоксикації. В цих випадках промивають шлунок 0,5 % розчином натрію тіосульфату. У важких випадках вводять 30 % розчин натрію тіосульфату внутрішньо венно - до 300 мл.

Побічні ефекти. Йодизм (нежить, шкірні висипання за типом кропив’янки, слинотеча, сльозотеча); контактний дерматит, еритема, сухість шкіри, легке печіння, свербіж шкіри, бронхоспазм, нудота, блювання (у деяких пацієнтів через запах препарату), почервоніння на місці аплікації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Посилює проникнення через шкіру лікарських препаратів, що розчиняються в диметилсульфоксиді (деякі не стероїдні протизапальні засоби, антибіотики та ін.), що призводить до підвищення їхньої специфічної активності, а в деяких комбінаціях і до підвищення токсичності. Фармацевтично несумісний з ефірними оліями, розчинами аміаку, білою осадовою ртуттю (утворюється вибухова суміш).

При сумісному застосуванні з жовтою ртутною маззю можливе утворення йодиду ртуті, що чинить припікальну дію.

Послаблює гіпотиреоїдний та струмогенний вплив препаратів літію.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігають в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 º С.

Упаковка. По 25 мл у флаконах, по 100 мл в банках, по 250 мл у флаконах, вкладених в пачки.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus