Вчені-неврологи з Університету Торонто і Центру по вивченню хвороби Альцгеймера при Університеті Раш були вивчили дані 3,5 тисяч мешканців США, Канади та Франції у віці старше 70 років, у частини яких діагностували хворобу Альцгеймера. Фахівці проводили нейропсихологічне тестування, яке допомагало визначити якість роботи головного мозку, а також проводили генетичний аналіз проб спинномозкової рідини для визначення вродженої схильності до розвитку хвороби Альцгеймера.
Врезультаті автори роботи помітили цікаві закономірності. Зокрема, їхнє дослідження показало, що в холодну пору людям на 31% частіше ставлять діагноз про деменцію або помірний когнітивний розлад. За словами вчених, в середньому мозок людей найкраще працює в кінці літа і початку осені, а найгірше - в зимові і весняні місяці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучний інтелект подолає рак"Сезонна різниця в рівні інтелекту у когнітивно здорових літніх людей еквівалентна майже п'яти рокам різниці у віці. Іншими словами влітку і восени люди похилого віку в інтелектуальному сенсі виявляються молодшими на п'ять років", - розповіли автори проекту.
Залежність інтелектуальних здібностей від пори року вчені пояснюють впливом суми різних факторів. Наприклад, на якості когнітивної функції можуть позначатися такі сезонні аспекти, як кількість світла і тепла, можливість їсти свіжу їжу, включаючи овочі та фрукти, тривалість сну. Крім того, мозок підкоряється сезонним ритмам психічних станів, які також корелюють з порою року (так, депресія найчастіше проявляється в зимовий час).