Травматизм у структурі захворюваності дітей віком 0 – 17 років стійко посідає друге місце, поступаючись хворобам органів дихання. Найвищий рівень травматизму присутній серед дітей шкільного віку.
У віковому аспекті найбільш травмованим вважається вік від 6 до 12 років, що пов'язано з підвищеною емоційністю дітей у цей період та недостатньо розвиненою у них здатністю до самоконтролю. Причому із віком кількість травм збільшується, досягаючи найбільших значень у дітей віком 11-14 років.
Слід зазначити, що найчастіше травмуються гіперактивні діти та діти, які виховуються в умовах гіпер- та гіпоопіки. У 15% випадків основною причиною отримання травм дітьми є індивідуально-психологічні особливості. Не лише переважання збудження над гальмуванням (втома, нервозність, імпульсивність), а й, навпаки, переважання гальмування над збудженням, інертність нервових процесів можуть призвести до травми. Емоційно нестійкі, імпульсивні діти набагато частіше отримують травми, ніж їх спокійні та врівноважені однолітки.
А ви пам'ятаєте себе дитиною? Як часто ви травмувалися?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою