Саме в цей період люди відчувають дефіцит сонячного світла та мікроелементів.
Місяць, коли втомлюємось найбільше
Чому у лютому людям особливо важко дається необхідність працювати та займатися вирішенням рутинних питань. Багато хто в цю пору року може почуватися виснаженими, пригніченими, позбавленими мотивації – для людей різко зростає ризик таких станів, як вигоряння та депресія.
Останній місяць зими ми переживаємо чи не важче за інші місяці на рік. Накладається кілька факторів: психологічна втома від зими, нестача сонячного світла, сезонна нестача вітамінів. Крім того, підвищується захворюваність на респіраторні інфекції, яке провокується сезонним зниженням імунітету, зменшення працездатності, порушення сну.
Для відновлення сил та психічного здоров'я слід частіше гуляти на свіжому повітрі. Фізична активність на природі сприяє виробленню енодрфінів та вітаміну D, що допомагає підтримати імунітет, сприятливо позначається на стані ЦНС, дає ефект профілактики депресивних станів.
Під час зими потрібно загалом дбайливіше ставитися до себе, більше відпочивати та спати, по можливості захищати себе від впливу стресів. Також слід дотримуватися здорового харчування, вживати якнайменше перероблених продуктів, рафінованих вуглеводів та доданого цукру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму