Чистота призводить до астми, - саме такий висновок можна зробити, виходячи з даних наукових фахівців.
Зниження мікробного впливу через чистоту в будинках і поліпшення санітарних умов в навколишньому середовищі негативно впливає на імунітет, стверджують вчені. З цим, на їхню думку, пов'язане зростання кількості випадків астми та алергічних захворювань дихальних шляхів у промислово розвинених країнах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стерильна чистота шкодить малюкамВ ході нового дослідження, фахівці провели серію дослідів на мишах. Вони виявили, що новонародженим мишенятам необхідний більш вагомий вплив бактеріального ендотоксину в порівнянні з дорослими особинами для запобігання реакцій, подібних астмі.
Іншими словами, існування в чистоті знижувало в організмі маленьких мишей здатність чинити опір дії алергенів. Вчені розповіли, що тварини, які росли в умовах чистоти (в їхньому випадку вона визначалася низьким рівнем мікробного липополисахарида), почали страждати від алергічного захворювання дихальних шляхів після впливу на них алергенами. Але коли в процесі росту миші контактували з мікробами, тобто, не жили в чистоті, - у них не розвивалося астматичного-подібне захворювання.
На думку вчених, з дітьми приблизно так само. У дітей, вихованих в надчистому середовищі, є висока схильність до астматичних реакцій, констатують експерти. Діти повинні стикатися з мікробами, в їх обстановці повинен бути достатній рівень мікробного липополисахарида липополисахарида (ЛПС). Зокрема, корисно, якщо в будинку є пил.