Як часто можно користуватись іригатором
Щоразу, як ви почистили зуби зубною щіткою. Особливо якщо ви носите брекети або мости, в які постійно застряють залишки їжі. Але якщо це виходить робити тільки раз на день, головне – робити це регулярно. Таким чином ви отримаєте якісне очищення важкодоступних ділянок ротової порожнини й чудову профілактику захворювань ясен.
Яку рідину заливати в іригатор
Для догляду за ротовою порожниною підходять питна бутильована вода та сольовий розчин. Дозволяється використовувати рідину з-під крану. А от відвари трав здатні пошкодити і навіть зламати прилад.
Рідина повинна мати кімнатну температуру. Холодна псує зуби, а гаряча – псує іригатори. До неї можна додавати спеціальні бальзами, які:
- роблять подих свіжим;
- вбивають шкідливі бактерії;
- знімають запалення, загоюють ранки.
На відміну від трав’яних відварів, бальзами не дають осад і не забивають іригатор мікрочастинками.
Як правильно тримати іригатор
Струмінь води має знаходитись під прямим кутом до поверхні зубів або ясен. Перший час може бути багато бризок, тому процедуру варто проводити над раковиною.
Яким повинен бути напір
На початку, коли ясна ослаблені, струмінь води має бути слабким. Поступово його потрібно збільшувати. Терапевтичний ефект для ясен досягається при потужності струменю в 600–700 кПа.
Які є насадки до іригатора
Корисні якості іригатора розширюються завдяки насадкам.
Стандартна
Ефективно видаляє залишки їжі й наліт. Підходить для тих, хто не має особливих захворювань ротової порожнини та конструкцій в роті.
Насадка-ложка
Використовується після чищення зубів для видалення нальоту з піднебіння, щік, язика.
Пародонтологічна
Призначена для пародонтологічних кишень.
Ортодонтична
Використовується для очищення протезів, мостів, коронок, брекет-систем.
Насадка-щітка
Використовується в поєднанні зі струменем води для очищення зубів, протезів, коронок, але не замінює звичайну зубну щітку.
Назальна
Застосовується для очищення носових порожнин.
Стандартні насадки потрібно міняти приблизно раз на 6 місяців. Аксесуари з резинками та щетинками – раз на 3 місяці.
Чи можуть діти користуватись іригатором
Так, звичайно. Але тільки під наглядом дорослих і зі слабким напором. Важливо, щоб у кожного члена родини була власна насадка на прилад.
Як чистити брекети
Під час процедури потрібно дотримуватись таких правил:
- Починати слід з віддалених зубів.
- Кожен брекет очищується окремо. Особлива увага приділяється елементам, які щільно прилягають до зубних поверхонь, та замочкам.
- Останніми очищуються ясна та міжзубний простір.
Оскільки під час носіння брекетів щоки та губи часто запалюються, не буде зайвим використання антисептичного розчину. По завершенні процедури можна також скористатись спеціальним бальзамом-ополіскувачем.