Деякі західні експерти стверджують, що андропауза, тобто «чоловічий клімакс» вражає тільки кожного шостого чоловіка. А дослідники з Японії виявили важливий фактор ризику – напружена, пов’язана з великою відповідальністю і навантаженням робота призводить до зниження рівня чоловічих статевих гормонів в організмі представників сильної статі і прискорює настання андропаузи. Таким чином, стрес на роботі може викликати не тільки спорадичні невдачі в ліжку, але і постійну імпотенцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіче безпліддя: симптоми і причиниДослідження проводили фахівці двох університетів Країни висхідного сонця – з міст Осака і Окаяма (Osaka and Okayama Universities). Дослідники спостерігали групу чоловіків у віці від 34 до 67 років (середній вік учасників становив 52 роки – тобто учасники перебували у віці підвищеного ризику появи андропаузи). При цьому у всіх чоловіків були відсутні хронічні захворювання, здатні вплинути на статеву функцію: хвороби сечостатевої сфери, діабет, артеріальна гіпертензія і тому подібні. Протягом кількох місяців у випробовуваних регулярно досліджували рівень тестостерону в організмі за допомогою аналізу крові. Крім цього, учасники детально повідомляли про свою роботу, її нервозність і ступень своєї відповідальності, а також відповідали на питання, пов’язані зі статевим життям.
Автори виявили прямий зв’язок: чим вище був ступінь службової відповідальності, покладеної на учасників дослідження їх посадою, тим більше був стрес, пережитий ними, і тим частіше серед них спостерігалося зниження рівня тестостерону в крові і стійке погіршення здатності до повноцінного статевого акту.
Такі учасники скаржилися на зниження статевого потягу, мляву ерекцію або повну її відсутність, а також у жертв професійного стресу дуже часто зазначалося передчасне виверження.