Чоловіче здоров'я багато в чому залежить від правильного раціону, яким, на жаль, сильна стать часто нехтує, надаючи перевагу жирній та шкідливій їжі. Які продукти все ж варто додавати у свій раціон кожному чоловікові? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
1. Жирна риба
Лікарі рекомендують чоловікам включити в раціон жирну рибу не менше 2 разів на тиждень. Поживні, багаті вітамінами групи В, кальцій, селен, калій і магній, омега-3 жирними кислотами і білком лососина, форель, тунець, скумбрія, анчоус, оселедці та сардина. Ці компоненти підвищують потенцію і якість сперматозоїдів, знижують запальні процеси в організмі, відіграють важливу роль у профілактиці хвороб Паркінсона й Альцгеймера, а також позитивно впливають на стан психіки.
2. Горіхи
Лікарі-андрологи зараховують горіхи одним з найбільш ефективних продуктів, що підвищують потенцію.
3. Нежирна яловичина
Дієтологи радять серед різновидів м’яса віддавати перевагу нежирній яловичині. Вона багата білком, який виступає в якості будівельного матеріалу для м’язів, і залізом, що насичує клітини організму киснем. Особливо м’ясо необхідне чоловікам, які відвідують спортзал, зайнятим фізичною працею.
4. Гранат
Цей плід оберігає здоров’я передміхурової залози від онкології. Також гранат є сильним стимулятором потенції, кажуть, що його дія перевершує ефект від Віагри.
5. Вівсяна крупа
Вівсянка – чудовий джерело клітковини, вітаміну В1 (тіаміну), марганцю, селену, триптофану, білка, магнію і фосфору.
Вівсянка містить розчинну клітковину, яка приносить величезну користь чоловічому здоров’ю: знижує рівень холестерину в крові, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу, що провокує інсульт, тромбоз і серцеві напади; зміцнює імунітет, стимулюючи активну діяльність білих кров’яних тілець; стабілізує рівень цукру в крові, знижуючи ризик розвитку діабету.
6. Томати
Помідори і продукти з них (кетчуп, томатна паста і сік) насичені корисними речовинами і прекрасно зміцнюють здоров’я.
На думку андрологів томати приносять користь для здоров’я чоловіка, оскільки багаті потужним антиоксидантом лікопіном, при цьому вони цілий рік на прилавках магазинів і ринків.
7. Гарбузове насіння
На жаль, багато представників чоловічої статі після 40 років життя страждають аденомою простати. Проте вчені довели, що вживання в їжу екстракту гарбузового насіння знижує ймовірність розвитку цього захворювання. Гарбузове насіння містить багато вітаміну E, який уповільнює старіння клітин, є прекрасним антиоксидантом, зміцнює стінки судин і сприяє розсмоктуванню тромбів.
8. Молоко і сир
Відмінні джерела білка для сили м’язових волокон. Вчені британського університету розрахували, що щоденне вживання 0,5 літра молока скорочує ризик розвитку чоловічого метаболічного синдрому на 60%.
9. Броколі
Капуста сорту брокколі — джерело калію, вітаміну С, бета-каротину і фитоэлемента під назвою сульфорафан, який допомагає в профілактиці раку простати, товстої кишки, а також раку сечового міхура.
10. Зелені листові овочі
Чоловіче меню повинно включати зелень петрушки і кропу — вони знижують ризик захворювань простати; зелений листовий салат містить багато вітамінів групи B, особливо фолієвої кислоти (вітамін В9).