Біла гарячка як наслідок запою
06:56, 12 Гру 2017 · Категорія: Чоловіче здоров'я, Лікування · Переглядів 2685 ·
Алкоголізм являє собою досить важку хронічну хворобу, яка руйнує не тільки фізичне, але й психічне здоров'я людини. Одним із наслідків цієї пагубної звички є симптом, відомий багатьом за назвою біла гарячка. Нажаль, у переважній більшості випадків, хворий не здатен вийти із цього стану самостійно і потребує кваліфікованої медичної допомоги.
Мало хто з п'яниць зі стажем не відчував на собі жахливі наслідки тривалого запою. У переважній більшості випадків, хворі не усвідомлюють усю серйозність даної проблеми, продовжуючи зловживати алкоголем. Така ситуація неминуче призводить до слабоумства, а в деяких випадках і до смерті.
Найчастіше симптоми білої гарячки виявляються на 3 - 4 день запою. Саме у цей період у людини фіксується дивна, а під час і неадекватна поведінка. Якщо у хворого вже спостерігались напади гарячки, то поява наступних майже неминуча.
Як зазначалось вище, біла гарячка виникає внаслідок сукупності таких факторів, як важкий тривалий запій з токсичним ураженням мозку, відсутність нормального харчування і критична нестача вітаміну D у організмі. Додатковими причинами виникнення недуги можуть бути черепно-мозкова травма і загострення різноманітних хронічних хвороб.
Біла гарячка характерна цілим передіком різноманітних симптомів, до яких можна віднести:
- виникнення лякаючих образів в уяві хворого;
- тривалі затьмарення свідомості;
- тремтіння у кінцівках;
- різка зміна настрою (найчастіше збудження або агресія);
- порушення координації рухів і дезорієнтація у просторі;
- розлад сну (безсоння);
- яскраво виражені слухові, а особливо зорові галюцинації.
Вторинними ознаками білої гарячки є пітливість, прискорене серцебиття, озноб, блідий колір шкіри, гіпертонія, зневоднення, підвищення температури тіла. Враховуючи важкість стану, хворий практично не здатен контролювати свої дії і адекватно оцінювати ситуацію навколо.
Ускладнення і можливі наслідки білої гарячки
Як звісно, ця недуга не зникає сама по собі, а її наслідки становлять серйозну загрозу для здоров'я і життя хворого. При ненаданні своєчасної медичної допомоги, цей стан може призвести до коми і іноді і до летального фіналу. У деяких випадках, причиною смерті хворого може стати самогубство або неадекватна поведінка, викликана галюцинаціями.
Люди, які страждають від білої гарячки входять до особливої групи ризику. Вони схильні не тільки до захворювань легенів, печінки, нервової і серцевої систем організму, але й до важких психічних розладів. З кожним наступним нападом недуги розумовий потенціал хворого знижується, загрожуючи йому повним слабоумством.
Зазвичай, діагностувати білу гарячку у пацієнта досить легко, за виключенням випадків, коли окрім алкоголю пацієнт вживає сильнодіючі психотропні речовини.
Перша допомога при гарячці
Більшість людей, у сім'ї яких проживає алкоголік із білою гарячкою навіть і не здогадуються, як допомогти йому при необхідності. Проте, згідно статистичним даним, саме правильні дії родичів під час нападу можуть врятувати життя хворому.
Якщо у людини спостерігаються ознаки білої гарячки, слід негайно звернутись за кваліфікованою медичною допомогою до клініки. Чекаючи прибуття медиків, необхідно діяти наступним чином:
- покласти хворого на ліжко (при можливості обмежити його рухливість);
- на голову потерпілому слід покласти мокрий компрес або холодну грілку;
- змусити хворого пити воду (цей захід дозволить уникнути зневоднення його організму);
Ні в якому випадку не можна полишати страждаючого гарячкою на самоті, так як його стан може призвести до найпередбачуваніших наслідків. Також необхідно утриматись від крику і будь-яких суперечок із хворим, потрібно розмовляти із ним спокійно і лагідно. Для лікування від алкогольної залежності рекомендуємозвернутися до клініки “ReSense”.
Лікування білої гарячки після запою
Людина із даним діагнозом потребує негайної госпіталізації у стаціонар. Зазвичай, таких пацієнтів лікують у психіатричних або наркологічних клініках, де під наглядом досвідчених спеціалістів хворому нададуть необхідну медичну допомогу - відновлять кисневий, водний і вітамінний баланс, усунуть наслідки токсичного отруєння, нормалізують артеріальний тиск.
Для максимальної ефективності терапії хворому призначають курс психотропних і дезинтоксикаційних препаратів, а також засоби, які покращать і зміцнять його загальний фізичний стан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: