У дослідженні взяли участь 17 чоловіків у віці 47 років, які страждають від нападів мігрені в середньому три рази на місяць. Ніхто з них не приймав ліки, які б впливали на гормональний рівень. Результати їхнього обстеження вчені порівнювали з даними 22 здорових чоловіків, які не хворіли мігренню. Всі учасники проекту мали нормальний індекс маси тіла, що відповідає віку.
Протягом дня вчені брали у випробовуваних кров кожні три години і вимірювали рівні естрадіолу (естроген) і тестостерону. У пацієнтів з мігренню кров брали до тих пір, поки у них не траплявся напад.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мігрень можливо вилікувати без теблетокВиявилося, що пацієнти з мігренню в період, коли у них не було нападу, мали підвищений рівень естрогену в крові.
За 24 години до початку нападу рівень тестостерону у чоловіків зростав, при цьому у них розвивалися провісники мігрені (продром): втома, ригідність м'язів (підвищення їх тонусу), гостре відчуття голоду.
Чоловіки з мігренню також частіше повідомляли про характерні симптоми відносного дефіциту тестостерону: зміни настрою, дефіциту енергії, порушення потенції та ін. В цілому, на ці прояви нестачі чоловічих гормонів скаржилися 61% чоловіків, які страждали мігренню, в порівнянні з 27% здорових представників сильної статі.
Відомо, що рівень естрогену впливає на перебіг мігрені у жінок. Тепер зрозуміло, що він визначає і те, як розвивається мігрень у чоловіків. Можливо, це призведе до створення принципово нових ліків цього розладу нервової системи.