Нові дослідження вчених з Ізраїлю показали, що вдихання 100% кисню під високим тиском, так звана "гіпербарична терапія", збільшує кількість випадків тривалої ерекції у чоловіків, які вже довгий час мають еректильну дисфункцію.
В експерименті взяли участь 30 чоловіків. Впродовж двох місяців кожен день по 90 хвилин вони проводили сеанси гіпербаричної терапії. Через два тижні після початку дослідження у 63% добровольців, після закінчення сеансів, була помічена лише легка еректильна дисфункція. А в деяких випадках проблема зовсім зникла. Лікування виявилося ефективним навіть для тих, кому раніше не допомагали спеціальні препарати, наприклад віагра.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про кисеньКиснева терапія транспортує в тканини чистий кисень, а це сприяє зростанню нових кровоносних судин і утворенню здорових стовбурових клітин. Цей процес відомий, як ангіогенез, збільшує приплив крові до пеніса та покращує сексуальну функцію.
"За допомогою анкетування ми дізналися про поліпшення сексуальної функції у наших добровольців, а також за допомогою МРТ-сканування чоловічих статевих органів, у всіх випадках було відзначено збільшення кровотоку", - пояснюють ізраїльські дослідники з Тель-Авівського університету.
Згідно з оцінками фахівців, еректильною дисфункцією страждає кожен п'ятий дорослий чоловік до 45 років, а у віці старше 45 років - дві третини.
Справа в тому, що з віком артерії звужуються. Але зловживання випивкою, стрес і різні психологічні чинники теж можуть накласти свій відбиток на появу імотенціі. Основною же фізичною причиною є проблеми з судинами.
Найчастіше для лікування подібних проблем рекомендують змінити свій спосіб життя: відмовитися від куріння, алкоголю, скинути зайву вагу. Також лікарі ще й призначають різні препарати. Але на відміну від таблеток, гіпербаричне лікування може вирішити цю проблему надовго.
"Нормальна еректильна функція залежить від обміну кисню в тканинах і хорошого кровопостачання. Завдяки гіпербаричній терапії можуть активізуватися нові кровоносні судини, які посилять надходження кисню. Правда, це відкриття ще потребує додаткових випробувань і порівнянь з препаратами", - запевняє професор Радж Персад, консультант-уролог з Бристольской урологічної асоціації.