У багатьох державах, де існують банки сперми, діють суворі нормативи по тривалості зберігання цього замороженого продукту. Однак, китайські дослідники в ході спостережень за зачаття на основі замороженої сперми з різним терміном зберігання з'ясували, що тривалість цього терміну майже не має ніякого значення. Їхні висновки грунтуються на ретроспективному аналізі 120 000 зразків від донорів сперми одного з найбільших банків в Китаї, розташованого в провінції Хунань.
Ці зразки розподілили в три групи. До першої увійшли ті, які зберігалися в холодильнику від 6 місяців до 5 років. До другої ті, які зберігалися від 6 до 10 років, а в третю - ті зразки, які перебували на зберіганні від 11 до 15 років. З'ясувалося, що показники виживаності сперматозоїдів починали незначно знижуватися через 15 років, падаючи з 85% до 74%. Однак, це зниження практично не чинило жодного впливу на рівень успішних вагітностей і пологів серед жінок, які скористалися цими зразками при ЕКЗ. Середній показник пологів становив 82%, 80,21% і 80% для трьох груп послідовно.
Рівень успішних зачать був порівнянним незалежно від термінів зберігання замороженої сперми. Автори дослідження відзначають, що показники успішних зачать були досить високими у всіх трьох групах. Для досягнення цього ефекту необхідне здоров'я самого донора сперми, але не короткі терміни зберігання матеріалу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спосіб життя чоловіка впливає на якість сперматозоїдів