Чоловіки, які прагнуть відповідати образу мачо, частіше стикаються з ізоляцією в літньому віці. Експерти назвали це токсичною маскулінністю представників сильної статі.
Самотня чоловіча старість
У суспільстві існують традиційні або консервативні уявлення про ролі чоловіків і жінок. Якщо чоловіки прагнуть повністю відповідати гендерним нормам і бути мачо для оточуючих, то в літньому віці вони частіше стикаються з серйозними психологічними проблемами і ізоляцією. Токсична маскулінність - це відносини, які передбачають віру в існування так званих «справжніх чоловіків». Віра негативно впливає на соціальні відносини представників сильної статі, їх здоров'я, самопочуття і загальне відчуття щастя, як показало дослідження соціологів з Університету Мічигану.
Коли у таких у чоловіків з'являються проблеми зі здоров'ям або фінансами, вони набагато рідше діляться ними з друзями або родичами, оскільки мачо повинні справлятися з усіма труднощами самостійно. Саме це робить украй негативний вплив на їх психічне здоров'я в більш пізній період, особливо при настанні літнього віку і виході на пенсію. У цей період вони відчувають себе більш ізольованими і самотніми. Прагнення чоловіків відповідати нормам маскулінності і чоловічий гегемонії не дозволяє виявляти емоції, що руйнівно для здоров'я. Це може закінчитися хронічним стресом, викликає серцево-судинні захворювання, пухлини та інші патології.
Подібного роду мачо дуже часто помирають від інсультів та інфарктів зовсім не в похилому віці, оскільки постійно збирають переживання в собі. Образ мачо не дозволяє чоловікові шукати співчуття і підтримки з боку близьких, і особливо з боку членів сім'ї. Родичі повинні постійно бачити його впевненим в собі і сильним. Результати даного дослідження публікує журнал Sex Roles.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?