Дослідження показало, що якщо татусі проводять більше часу зі своїми дітьми, це призводить до значних змін у їхній структурі мозку. А от у батьків, які не залучені так активно до виховання дітей, цих змін не зафіксовано.
Чоловіки, які доглядають дітей
Дослідники з Університету Ессекса виявили, що чоловіки, які дуже активно залучені у догляд за дітьми і витрачають багато часу на спілкування зі своїми малюками, мають більший гіпоталамус. Це область мозку, яка відіграє ключову роль у розвитку батьківських інстинктів та почуття прихильності. Автори дослідження точно не знають, чи збільшується розмір гіпоталамуса у відповідь на час, проведений з дітьми, або просто у чоловіків спочатку був великий гіпоталамус, який і привів до того, що вони прагнули частіше спілкуватися з малюками.
Але незалежно від цього вчені сподіваються, що їхнє відкриття допоможе краще розібратися у відносинах між дітьми та їхніми батьками. В рамках цього дослідження його автори просканували мозок 50 тат. Чоловіки також заповнювали запитальники з приводу того, який рівень залучення батьків у виховання дітей вважають адекватним, і як багато часу самі проводять зі своїми дітьми.
Результати показали, що якщо чоловіки вважали за необхідне проводити якнайбільше часу зі своїми дітьми, то у них і відзначався найбільший розмір гіпоталамуса. Також ця частина мозку відіграє важливу роль у процесах гомеостазу – збереження здоров'я та життєздатності нашого організму. Автори дослідження зазначають, що останніми роками у багатьох спільнотах рівень залучення батьків у виховання дітей став помітно зростати, і це дуже добре.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом