До питання запору необхідно підходити комплексно, перш за все, рекомендуємо отримати консультацію фахівця - педіатра, гастроентеролога чи дієтолога. В процесі діагностики стане зрозуміла основна причина хронічного запору у дитини, і, як показує практика, запор, частіше за все, пов'язаний з функціональними порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту.
На функціонування шлунково-кишкового тракту багато в чому впливає стан мікробіома. У дітей часто порушується баланс мікрофлори, що спричиняє за собою нерегулярні випорожнення, неправильний розподіл рідини в організмі, накопичення токсинів.
Пробиотики для детей при запорах в 9 з 10 випадків допомагають впоратися з цією проблемою, поговоримо про це докладніше.
Причини запорів у дітейВиділяють кілька основних причин розвитку запорів у дітей:
1. Не раціональне харчування - рання відмова від грудного вигодовування, вживання важко засвоюваної їжі, малий вміст натуральних пробіотиків у раціоні;
2. Недостатнє вживання рідини;
3. Фізіологічна «перебудова» в роботі кишечника, пов'язана з ростом і розвитком дитини;
4. Побічні явища медикаментів - найчастіше, антибіотиків;
5. Вроджені аномалії розвитку шлунково-кишкового тракту;
6. Стрес та інше.
У більшості випадків запор розвивається відразу з декількох причин. В останні роки особлива увага приділяється саме збалансованій мікрофлорі, яка виконує величезну кількість функцій, пов'язаних з переварюванням їжі, синтезом жирних кислот, вітамінів, імунних клітин. Саме тому, пробіотики для дітей при запорах педіатри використовують як для профілактики, так і для лікування цього неприємного стану.
Наскільки ефективні пробіотики для дітей при запорах?
Пробіотики для дітей при запорах:
• Сприяють нормальній перистальтиці і регулярному стулу;
• Розщеплюють рослинну їжу;
• Пригнічують життєдіяльність патогенної мікрофлори;
• Формують захисний шар кишечника проти токсинів, гнильних бактерій, потенційних алергенів;
• Регулюють імунні реакції;
• Знижують ризик розвитку хронічних захворювань кишечника.
Як вибрати пробіотик для дитини?Хороші пробіотики для дітей при запорах, на перших роках життя, рекомендуємо вибирати з широким діапазоном штамів (мультипробіотики) біфідобактерій, лактобактерій, пропіоновокислих бактерій, оцтовокислих бактерій, а для дітей старше 3-х років - з вмістом стрептококової флори. Серед українських виробників найбільшу ефективність показують пробіотики
Симбітер®, які також можна поєднувати з дієтотерапією.
У Вашої дитини регулярний запор? Пропонуємо Вам ознайомитися з триетапною програмою оздоровлення мікробіома, розробленою провідними українськими фахівцями в сфері пробіотикотерапії. Отримати консультацію в телефонному режимі можна за номером + 38-044-331-98-68.