Такого висновку дійшли дослідники з Упсальського університету (Швеція), стаття яких опублікована в журналі Science of the Total Environment.
Вплив Місяця
У дослідженні, покликаному з'ясувати, як місячні цикли впливають на людський сон, взяли участь 852 мешканці міста Уппсали обох статей віком від 22 до 81 року. Всі ці люди добровільно пройшли вдома полісомнографічне дослідження — за допомогою підключених до тіла датчиків, які всю ніч реєструють дані про зміну різних фізіологічних параметрів організму уві сні.
Аналіз зібраних за допомогою полісомнографії даних показав, що місячні цикли справді впливають на якість сну, але переважно лише у чоловіків. Так, у першій половині циклу (у фазі Місяця, що росте, від молодика до повного місяця) чоловіки довше не можуть заснути і в цілому гірше сплять, ніж у другій половині циклу (у фазі спадного Місяця). При цьому якість сну у жінок у різні фази Місяця практично нічим не відрізнялася.
У чому біологічні причини виявленого феномену, поки що незрозуміло. Вчені не виключають, що це може бути пов'язано з тим, що, як показало одне з недавніх досліджень, чоловічий мозок більш чутливий до світла, ніж жіночий. Оскільки в процесі збільшення площі видимого боку Місяця зростає і сила відбитого ним сонячного світла, чоловіки можуть реагувати порушенням сну на зростання освітленості ночами.