Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Гонорея (збуриця, клапанка)

Категорія: 

Гонорея (збуриця, клапанка) - інфекційна венерична хвороба, яка викликається гонококами і передається переважно статевим шляхом, зрідка - побутовим (переважно у дівчаток до 3-4 років). Інкубаційний період триває кілька днів. Розрізняють свіжу гонорею (до 2 міс) і хронічну, а за перебігом свіжа гонорея поділяється на гостру, підгостру і з млявим перебігом. Хворі скаржаться на виділення із сечівника, почащення сечовипускання, різь при сечовипусканні. Виділення із сечівника можуть бути гнійними, спостерігаються гіперемія і набряк його губок. У випадках хронічного захворювання скарги і об'єктивні дані незначні. Діагноз підтверджується виявленням збудника в мазках або за допомогою культуральних досліджень. У хронічних випадках перед взяттям мазків роблять провокацію (гоновакцина, пірогенал, гостра їжа тощо) з метою збільшення імовірності виявлення збудника. Можливі ускладнення: у чоловіків - простатит, епідидиміт, везикуліт, деферентит, безплідність, стриктури сечівника; у жінок - бартолініт, аднексит, параметрит, ендометрит, ендоцервіцит, безплідність. Слід зазначити, що гонорея часто поєднується із негонококовим уретритом, збудниками якого є трихомонади, хламідії, мікоплазми, бактерії, віруси, дріжджові гриби.

Лікування гонореї


Лікування проводять у шкірно-венерологічному диспансері. У свіжих випадках призначають антибіотики, у хронічних - спочатку застосовують імунотерапію (гоновакцина, пірогенал, автогемотерапія), а потім антибіотики.

Профілактика гонореї


Особиста - використання презервативів, за необхідності обробка статевих органів 0,05 % розчином хлоргексидину до 2 год після статевого акту, уникання позашлюбних статевих зв'язків; громадська - виявлення, обстеження і лікування джерел зараження і контактних осіб, облік хворих, диспансерний нагляд за певними контингентами (працівники дитячих установ, підприємств громадського харчування). При підозрі на гонорею хворого слід направити до дерматовенеролога, сприяти виявленню його статевих контактів.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus