Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Гостра ниркова недостатність

Категорія: 

Гостра ниркова недостатність розвивається раптово і характеризується швидким прогресуванням порушення функцій нирок, що проявляється олігурією, анурією, азотемією, водно-електролітними розладами. До гострої ниркової недостатності можуть призвести травматичний шок, масивні опіки, крововтрата, переливання несумісної крові, отруєння солями важких металів, деякими лікарськими засобами, отрутами рослинного і тваринного походження, сепсис. Порушення функцій нирок виникає при тромбозі і емболіях ниркових артерій, гострому дифузному гломерулонефриті, пієлонефриті, обструкції сечовивідних шляхів.

Клініка гострої ниркової недостатності



Розвиток олігурії і анурії на фоні основного захворювання. При олігурії за добу виділяється менше ніж 500 мл сечі. Одночасно знижується апетит, з'являються нудота, блювання, набряки на обличчі. У частини хворих підвищується артеріальний тиск. Інколи спостерігаються перикардит, аритмії, гостра лівошлуночкова недостатність, геморагічний синдром.

Діагностика гострої ниркової недостатності



Вірогідною ознакою гострої ниркової недостатності є підвищення концентрації креатиніну і сечовини у крові. При класичному перебігу захворювання на 8-11-й день олігурія переходить у поліурію зі збільшенням діурезу до 3-4 л. Значна поліурія може призвести до зневоднення організму з наростанням азотемії. Протягом багатьох місяців функція нирок поступово відновлюється. Якщо олігурія зберігається, то в нирках відбуваються необоротні зміни.

Лікування гострої ниркової недостатності



Профілактика і невідкладна допомога полягають в енергійному лікуванні сепсису, отруєння, зниженні травматичності під час хірургічних втручань. При розвитку гострої ниркової недостатності показані ліжковий режим, дієта, зігрівання тіла, боротьба з шоком. Внутрішньовенно вводять фуросемід (4-6-10 мл на добу). Для поліпшення функції нирок призначають гепарин по 5000-10 000 ОД через 4-6 год. Внутрішньовенне введення допаміну призначає лікар. Хворі з гострою нирковою недостатністю потребують термінової госпіталізації в палату інтенсивної терапії або реанімаційне відділення, де є можливість проведення гемодіалізу. Одночасно призначають лікування основної хвороби, яка призвела до ураження нирок. Медикаментозна терапія спрямована на поліпшення мікроциркуляції в нирках, підсилення діурезу, боротьбу з ацидозом, гіперкаліємією і гіпергідратацією.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus