Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Медикаментозна хвороба

Категорія: 

Медикаментозна хвороба - системне ураження в першу чергу судинної системи, в основі якого лежить імунологічна реакція на різні лікарські засоби. Вона проявляється поліморфізмом симптомів і синдромів. Медикаментозна алергія може перебігати як анафілактичний шок, набряк Квінке, кропивниця, сироваткова хвороба, агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, системний червоний вовчак, системний васкуліт, вузликовий періартеріїт, дерматоміозит тощо.

Клініка медикаментозної хвороби



Найчастіше прояви хвороби з'являються на 3-5-й день приймання ліків: спостерігаються еритематозні та екзематозні висипання на шкірі, її свербіння, які після відміни цих препаратів нерідко зникають. Характерні гарячка, припухлість у ділянці суглобів і біль у них, біль голови.

Інколи збільшуються периферичні лімфатичні вузли. При ураженні легень відзначаються сухий кашель, задишка, приступи ядухи. Рентгенологічне обстеження виявляє інфільтрати у легенях. У частини хворих знаходять зміни з боку нирок: білок у сечі, циліндри, еритроцити. Нерідко виникають стоматит, біль у животі, пронос з домішками крові в калі. При дослідженні крові виявляють еозинофілію, збільшення ШОЕ, лейкоцитоз або лейкопенію, тромбоцитопенію.

Діагностика медикаментозної хвороби



Для уточнення діагнозу важливе значення має вказівка на алергічні реакції в анамнезі при проведенні медикаментозної терапії. Дообстеження проводять в умовах алергологічного кабінету або відділення.

Лікування медикаментозної хвороби



В першу чергу потрібно відмінити медикамент-алерген. Призначають глюкокортикощи, зокрема преднізолон у дозі від 20-30 до 80-120 мг на добу, залежно від тяжкості системної патології. Ефективні гемосорбція, антигістамінні препарати. Профілактика медикаментозної алергії полягає в боротьбі з поліпрагмазією, поясненні хворим небезпеки самолікування. Для осіб з медикаментозною алергією треба мати одноразові шприци і голки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus